Hi Learning İle Uzaktan Eğitimin Faydaları

Hi Learning İle Uzaktan Eğitimin Faydaları
29 Kasım 2019 - 19:16

Dijital teknolojideki gelişmeler, özellikle iş hayatında mevcut ihtiyacı karşılaması sayesinde e-öğrenme modeli hızla yayılmaya başladı. Kurumsal dünya dijital olarak bu dönüşümü uzaktan eğitim modeli ve oyunlaştırma tekniği ile ciddi bir şekilde sahipleniyorlar.
Geleceğin eğitim modelinde, e-öğrenme ve oyun tabanlı eğitim modeli ivme kazanıyor. Şirketler, çalışanlarına bu sayede daha fazla eğitim verebiliyorken aynı zamanda zamanlama konusunda da etkili planlamalar yapabiliyorlar. Üstelik e-learning modeliyle eğitim almanın kurumlar sektörlerinde avantaj da elde etmiş oluyorlar.

E-öğrenme modelini tercih etmek neler getiriyor?

 
E-öğrenme modeli, oyunlaştırma ya da oyun tabanlı eğitim hizmeti almak eğitim alacak bireyler üzerinde eski eğitim modellerine kıyasla daha rahat ve daha esnek erişim imkânı sunuyor. Eğitim alan kişi duruma göre bir dizüstü bilgisayardan ya da mobil cihazından eğitime erişim sağlayabiliyor.
Kısacası eğitimin zaman sınırlaması ve mekân sınırlaması daha esnek bir hale getirilmiş oluyor ve bu sayede eğitimi alan kişi eğitimden daha yüksek verim elde ediyor.
 
Dijital tabanlı alınan eğitimlerin sınıf içinde alınan eğitimlere oranla maliyetinin daha uygun olması, eğitim alacak kişinin masraflarının ciddi oranda düşmesi ve eğitimin daha fazla sayıda çalışana sunulabilmesine olanak sağlıyor.
 
Yeni nesil öğrenme metotları, oyunlaştırma, animasyonlu eğitimler, çalışanların farklı öğrenme stilleriyle kendilerini geliştirmeleri, eğitimde öğrenme ve uygulama odaklı olmalarına yardımcı oluyor. Klasik eğitim metotlarının yanı sıra alınan verim de ciddi oranda artış gösteriyor. Alınan eğitimin etkili bir yatırım olduğu ve başarılı geri dönüşler alındığı gözleniyor.
E-öğrenmede oyunlar, videolar, dokümanlar rahat bir şekilde destekleniyor.
E-learning sayesinde dijital platformda alınan eğitimler doğru bir şekilde raporlanabiliyor. Ölçülebilir olan bu raporlamalar, insan kaynakları açısından her şeyin tek bir nokta üzerinden yönetilebilir olması yine eğitimin tercih edilmesinde önemli bir etken oluyor.
 
E learning ile eğitim alan bireyler maksimum verim alarak öğrenme süreçlerini tamamlıyor. Bu model sayesinde dijital platformlarda etkili bir hâkimiyet sahibi olunmuş oluyor.
 
Firmalara verilecek olan eğitimlerin amacına ulaşması ve daha etkili olabilmesi için hi e-learning ile eğitimlerinizi oyunlaştırabilir, mobil uyumlu hale getirebilir, motion graphic üretimini isteyebilirsiniz. Öğrenme modelindeki bu dijitalleşmenin faydalarından siz de yararlanabilirsiniz.
 
https://www.hielearning.com/
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum