HDP'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 31 Mart ‘da Türkiye’de yapılacak yerel seçimlerde yarışacak il ve ilçe belediye eşbaşkan adaylarını açıkladı.

HDP'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 31 Mart ‘da Türkiye’de yapılacak yerel seçimlerde yarışacak il ve ilçe belediye eşbaşkan adaylarını açıkladı.

HDP'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
09 Ocak 2019 - 14:53

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 31 Mart ‘da Türkiye’de yapılacak yerel seçimlerde yarışacak il ve ilçe belediye eşbaşkan adaylarını açıkladı.

İşte HDP’nin Van adayları:

Van Büyükşehir Belediyesi - Bediha Özgökçe ve Mustafa Avcı

HDP'NİN VAN İLÇE ADAYLARI DA BELLİ OLDU

İpekyolu - Azim Yacan-Şehzade Kurt

Özalp - Dilan Örenci-Yakup Almaç

Başkale - Şengül Polat-Erkan Acar

Gürpınar - Rojbin Akdağ-Kemal Güler

Gevaş - Veysi Şeker-Melek Arapoğlu

Edremit - Seyfettin İtah-Gülcan Kaçmaz

HDP’nin bazı belediye başkan adayları şöyle: 

Mardin - Ahmet Türk

Kars : Ayhan Bilgen

Muş : Sibel Genç - Sırrı Sakık

Batman : Sabri Özdemir - Songül Korkmaz

Bitlis : Zekiye İlbasan - Faruk İşler

Van Büyükşehir: Bedia ÖZGÖKÇE ERTAN- Mustafa AVCI

Van/İpekyolu: Azim YACAN – Şehzade KURT

Van/Edremit: Gülcan KAÇMAZ SAĞYİĞİT – Seyfettin İTAH

Van/Özalp: Dilan Öğrenci – Yakup ALMAÇ

Van/Çaldıran: Leyla ADSAK – Faruk DEMİR

Van/Başkale: Şengül POLAT -Erkan ACAR

Van/Gürpınar: Rojbin AKDAĞ- Kemal GÜLER

Van/Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi ŞEKER

Nusaybin: Semire Nergiz / Ferhat KUT

Kızıltepe: Nülifer Elik YILMAZ- Salih KUDAY

Derik: Mülkiye ESMEZ-Mehmet ŞERİF KIRAN

Kars : Ayhan BİLGEN – Hatice ORHANKAZİ

Bulanık: Eylem Suruca / Adnan TOPÇU

Malazgirt: Gülay ÇELİK -Erdal ÇAKAR

Varto: Ülkü Baytaş / Gıyasettin AYDEMİR

Bitlis: Zekiye İLBASAN-Faruk İŞLER

Tatvan: Serap ÇAKMAK – Habip YEŞİLTEPE

Hakkari/Yüksekova: Remziye YAŞAR- İrfan SARI

Çukurca: Hevidar ERTUNÇ- Ebubekir KANAT

Şemdinili: Felem AKER – Sami BEŞER 

Büyükçiftlik: Gülcan CEYLAN-Emin BULGAN

Ağrı/Doğubeyazıt: Yıldız ACAR – Cesim ÇAKÇI

Diyadin: Hazal ARAS- İhsan Yenigün

Malatya/Arguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız,

Şırnak/Cizre: Mehmet ZİRİĞ / Berivan KUTLU

Silopi: Adalet FİDAN / Sülayman ŞAVLUK

İdil: Songül ERDEM / Niyazi ÇEVRİM

Fındık Beldesi: Ahmet İMRE / Sevim İMRE 

Uludere: Selahattin ÜRÜN / Feride YAMAN

Diyarbakır/Sur: Filiz BULUTTEKİN -Cemal ÖZDEMİR

Bağlar: Zübeyda ZÜMRÜT- Zeyat CEYLAN

Yenişehir: Belgin DİKEN-İbrahim ÇİÇEK

Lice: Salime ZİNGİL – Tarık MERCAN

Silvan: Naşide TOPRAK- Abbas Hilmi AZİZOĞLU

Bismil: Gülşen ÖZER / Orhan AYAZ

Eğil: Gülistan ENSARİOĞLU / Mustafa AKKUL

Bingöl/Karlıova: Evin ÖZEN -Özkan BİNGÖL

Erzincan/Çağlayan: Özlem DEMİR- Veli PINAR ÇAĞLAYAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum