HDP Başkan adaylarını ne zaman açıklayacak?

HDP Başkan adaylarını ne zaman açıklayacak?

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin başkan adaylarının ne zaman açıklayacak sorusuna açıklık getirdi.

Editor: Van Haber
23 Aralık 2018 - 00:05

HDP Eş GeneBaşkanı Sezai Temelli, partisinin Diyarbakır İl Örgütü'nü ziyareti sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Temelli, şu ifadeleri kullandı:

"Çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmaları yaparken daha önce de açıkladık. Çok kapsamlı ve teferruatlı bir çalışma yapıyoruz. Bunu yapmak bizim için önemli. Adaylarımızın belirlenmesinde toplumumuzun halkımızın yerel dinamiklerin bu sürece katılmasını önemsiyoruz. Bu türden kapsamlı çalışmalar yaptığımız için zamana yayıldı. Bu ayın sonuna kadar büyük bir kısmını açıklamayı düşünüyoruz ama en geç Ocak ayının ortasında bütün adaylarımız açıklanmış olacak. Çalışmalarımız hızla sürüyor, verimli çalışmalar gerçekleşiyor. Bundan halkımız ve toplum memnun. Hem merkezi hem de yerel düzeyde çalışmalarımızı sürdürdük. Adaylarımız açıklanınca yerelin memnuniyeti ile bunu test edeceğiz.

Kars adayımızın açıklanması Kars’ta büyük bir sevinç yarattı. Ayhan Bilgen’in adaylığının açıklanmasında merkezi bir iradeden çok, özellikle Kars’taki geniş toplumsal kesimlerin bir iradesi söz konusuydu. Hayırlı olsun. Sevgili Ayhan Bey hayırlı gelecektir."(Vanekspres)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Yenitürk'den Transfer Açıklaması
Başkan Yenitürk'den Transfer Açıklaması
Van'da bir tırda 133 kilo ele geçirildi
Van'da bir tırda 133 kilo ele geçirildi