Hazır Beton Üretiminde Kolaylık

Hazır Beton Üretiminde Kolaylık

Beton üretimi, insan gücü ile yapıldığı takdirde hem uzun sürelere mal olacaktır hem de çok fazla insanın çalışmasını gerektirecektir.

Editor: Van Haber
20 Temmuz 2018 - 16:41

Beton üretimi, insan gücü ile yapıldığı takdirde hem uzun sürelere mal olacaktır hem de çok fazla insanın çalışmasını gerektirecektir. Bu gerekliliklerin arasında ortaya çıkan teknolojik faaliyetler, işlerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Özellikle inşaat sektöründe beton üretimi ihtiyacının çok fazla olduğu düşünülürse, beton santralleri ile birlikte hazır beton üretmek son derece basit bir işlem denilebilir. Farklı alanlar, farklı iş süreleri için 3 farklı beton santrali çeşidi bulunmaktadır. Bu beton santralleri farklı isimlerde olmalarına ve farklı alanlarda işlemler gerçekleştirmelerine rağmen aynı amaç doğrultusunda çalışmaktadırlar. Kum, çakıl, su ve çimento gibi taşları karıştıran ve transmikserler ile dolum yapan makinelerden oluşan beton santrali seçenekleri, hazır beton üretiminde özellikle son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Kompakt, mobil ve sabit olarak 3’e ayrılan beton santrali çeşitlerinden en çok tercih edileni mobil beton santrali diyebiliriz. Kompakt beton santrali de çok fazla tercih edilse de, mobil beton santrali daha büyük boyutlara sahip olduğu için daha fazla tercih edilebilmektedir. Mobil beton santrali, pek çok arazide kullanılabilen ve hazır beton üretimini çok kolay seviyelere indiren bir sistemdir. Bu sistem sayesinde, birkaç karışımın ardından hazır beton üretilebilir ve inşaat, yapı ve yol yapımı sektörleri için büyük kolaylıklar sağlanabilir. Kompakt beton santrali, mobil beton santraline göre daha küçük boyutlardadır ve daha ufak işler için kullanılır. Sabit beton santrali ise bu 2 santralin tam aksine, uzun yıllar süren projelerde kullanılır. Bu santral çeşidi sayesinde belli bir alanda kolay ve kaliteli bir şekilde hizmet verilebilir.

Kendi işleriniz veya firma işleriniz için satılık beton santrali seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu santralleri seçmeden önce işinizin süresini, işin nerede gerçekleşeceğini belirlemenizi öneririz. Bu kriterler doğrultusunda farklı boyutlarda, farklı alanlarda kurulabilen beton santrallerinden size en uygunun seçebilirsiniz. Doğru beton santralinden faydalanarak, kum, çakıl, su ve çimento karışımı ile son derece kaliteli ve hızlı bir şekilde hazır beton üretimini sağlamak mümkün.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?