Hazır Beton Üretim Tesisleri

Hazır Beton Üretim Tesisleri

Beton üretim tesisleri, teknolojinin inşaat ve yapı alanlarındaki koludur diyebiliriz.

Editor: Van Haber
20 Temmuz 2018 - 15:54

Beton üretim tesisleri, teknolojinin inşaat ve yapı alanlarındaki koludur diyebiliriz. Bu beton santralleri sayesinde pek çok farklı iş koluna hazır beton temin edilebiliyor. Farklı büyüklüklerde bulunan beton santralleri kendi aralarında da 3 farklı dala ayrılıyor. Sabit, mobil ve kompakt beton santrallerinden en çok tercih edileni mobil beton santrali denebilir. Bunun sebebi ise mobil beton santralinin taşınabilir olması. Şantiyenin başka yerlere taşınması ve başka yerlerde beton üretimine devam edilmesi gerektiğinde mobil beton santrali sayesinde bu olay kolayca gerçekleşebiliyor. Diğer beton santrali türleri gibi mobil beton santrali de su, çakıl, kum ve çimento gibi maddeleri birbirleri ile karıştırarak transmikserler vasıtası ile dolum yapan makinelerden oluşmaktadır. Hazır beton santrallerinin tümü gibi mobil beton santralleri ile de kolaylıkla hazır beton üretilebilir.

Beton santrali dendiğinde akla gelen diğer 2 tür de daha çok işlerin sürelerine ve büyüklüğüne göre tercih edilmektedir. Sabit beton santrali, uzun soluklu projeler için tercih edilmektedir ve bu beton santrali sayesinde uzun yıllar boyunca kolaylıkla tek bir yerde beton üretilebilmekte. Sabit olarak tek bir yerde beton üreten firmalar bu beton santralini kullanmaktadır. Tek konteynıra sığabilme özelliği ile bir hayli kullanışlı olan kompakt beton santrali ise diğer bir hazır beton üretme tesisidir. Bu beton santrali kullanana kolay kurulum ve taşıma kolaylığı sunmaktadır. Diğer beton santrali tiplerine göre daha küçük boyutlarda olmasına rağmen güç konusunda herhangi bir kayıp yaşanmamaktadır. Kompakt beton santrali daha çok küçük boyutlu işlerde kullanılmaktadır ve iş bittikten sonra diğer bölgelere de kolaylıkla taşınabilir.

Teknoloji sayesinde inşaatlara, yapı üretilen alanlara giren bu santraller sayesinde hazır beton üretimi çok daha kolay bir hal aldı denebilir. Satılık beton santrali seçeneklerine bakarak da ihtiyacınız olan santrali bulabilirsiniz. Beton santrali farklı yıllarda üretildikleri için ve farklı boyutlarda işlerde görev aldıkları için bazı fiyat aralıklarında bulunabiliyorlar. İşinizin boyutunu ve santralin nereye kurulacağını hesapladıktan sonra satılık santrallerinden ihtiyacınız olanı temin etme şansına sahipsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı