Hayatımızda Duanın Önemi

Hayatımızda Duanın Önemi
16 Ağustos 2019 - 04:51

Her zaman oldukça önemli olan konulardan biridir dua. Eğer dua ile işimize başlarsak, dua ile herşeyi yaparsak farklı çok rahat görebilirsiniz. Bu nedenle dua çok önemlidir. İslam dininde ve diğer bütün dinlerde dua oldukça önemlidir. Derdimiz olduğu zaman, birşey istediğimiz zaman kısacası her zaman dua ederiz. Dua biz insanlar için oldukça önemlidir. Fakat unutmamak gerekir ki dua tek başına anlam ifade etmemektedir. Yüce Allah ilk önce biz insanların çaba göstermesini daha sonra ise dua etmesini ister. Sadece dua ederek birşeyin olmasını istemek biraz imkansız gibi birşeydir.

Bu nedenle dua dan önce yapılması gerekenleri yapmak gerekir. Şuanda yaşadığım diş rahatsızlığı nedeni ile geçen hafta diş doktoruna uğradım, kanal tedavi olacağı hakkında bilgi verdi ve tamam diyerek razı geldim kanal tedavi işine. Dişim gerçekten çok ağrıyor idi fakat şuanda daha da fazla ağrıyor. Tedavi sonrası gün doktora gittim dişim daha çok ağrımaya başladığını belirttim. Doktor dişi incelediği zaman kanal tedavi sırasında diş içinde ki sinirleri tamamen alamamış ve diş de intihap oluşmuş. Bana ilaç verdi ve kullanıp geri gelmemi istedi. Bu durum oldukça kötü bir durum, dişimi hiç yaptırmasa idim belki daha iyi olurdu düşüncesini taşıyorum.

Ama herşeyde bir hayır olduğunu unutmamak gerek. Demem o ki ben şimdi dişimi gittim doktora gösterdim ve doktor elinden geleni yaptı bende yaptım ve şuanda ilaç kullanıyorum. Hem ağrı kesici hemde antibiyotik. Bu durumda artık dua edebilirim. Eğer sadece dua etse idim "Allahım diş ağrımı geçir" dese idim mantıklı olur mu idi, çürük bir dişin ağrısı geçmesi için doktora gitmek gerek. Şimdi ise diş ağrısı için dua okumaktan başka bir çarem olduğunu düşünmüyorum. Link ile belirttiğim sitede oldukça güzel diş ağrısı için okunacak oldukça güzel dualar yer almakta.. https://www.jetfikir.com/dis-agrisi-icin-dua/ben şuanda elimden geleni yaptım ve bu yapmam gereken son nokta diyebilirim. Eğer siteye ulaşmakta zorluk yaşıyor iseniz google arama motoruna jetfikir yazmanız dahilinde çıkacak ilk siteyi ziyaret ederseniz bu siteye ulaşırsınız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum