Hareketli Sepet Beşik Modelleri

Hareketli Sepet Beşik Modelleri
01 Haziran 2020 - 06:07

Bebek beşiklerinde çok sayıda farklı model üretilmektedir. Daha önce bebekleri için alışveriş yapmayan kişiler bu ürünler karşısında ciddi kararsızlıklar yaşarlar. Sepet bebek beşikleri her zaman kullanışlı olan ve insanların bolca tercih ettiği ürünlerdir. Uzun vadeli bir kullanım için çok uygun ürünler olduğu söylenemez. Ancak son dönemde yatağa dönüştürülebilen beşik modelleri üretilmeye başlanmıştır. Bunlar uzun vadeli bir alışveriş yapmayı düşünen kişiler için çok uygun modellerdir.

Sepet bebek beşikleri genellikle ahşap ya da metal malzemeden yapıldığı için ağırdır. Beşiklerin kaldırılıp başka bir alana götürülmesi ebeveynler için oldukça zor bir işlem olmaktadır. Bu sebeple de üretimde tekerlekli ve katlanabilir modeller üretilmeye başlanmıştır. Bu sayede ebeveynler istedikleri gibi beşikleri hareket ettirerek farklı bir odaya alabilirler.

Standartlara Uygun Beşikler

Bebek beşiklerinde belirlenmiş olan bazı standartlar bulunmaktadır. Bazı firmalar çok ucuza beşik satışı yaparken bu standartlardan kaçarak bunları başarmaktadır. Alınacak olan bebek beşikleri kesinlikle ağır malzemeden yapılmalıdır. Çok hafif ürünlerin rahatlıkla hareket ettirilebileceği söylense de devrilme riskleri ortaya çıkmaktadır. Bu da bebeğin sağlığını ciddi şekilde tehdit eder.

Bebek beşiklerinin yan kısımlarında yer alan parmaklıkların arası maksimum 6 cm. olabilmektedir. Aksi halde bebekler bu aralıklardan geçemeye çalışabilir ve organlarını bu kısımlara sıkıştırabilirler. Böyle durumların olmaması adına her zaman kaliteli ve güvenilir markalardan alışverişler yapılmalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum