Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Neden Islak Bırakıyor? Nasıl Çözülür?

Hayatımızı kolaylaştıran bulaşık makinelerinin kullanım koşullarına uygun bir şekilde hareket etmemiz çok önemlidir. Aksi halde ya performans sorunları ortaya çıkabilir ya da bulaşık makinesi arızaları söz konusu olabilir.


Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Neden Islak Bırakıyor? Nasıl Çözülür?

 

Hayatımızı kolaylaştıran bulaşık makinelerinin kullanım koşullarına uygun bir şekilde hareket etmemiz çok önemlidir. Aksi halde ya performans sorunları ortaya çıkabilir ya da bulaşık makinesi arızaları söz konusu olabilir. Her şekilde bulaşık makinesinin etkin biçimde kullanılamamasına neden olabilir. Bulaşık makinesinin bulaşıkları kurutmaması sorunu da Bulgurlu Arçelik Servisi merkezinde en sık gördüğümüz bulaşık makinesi arızalarından birisi konumunda bulunuyor. Bulaşık makinesinin kurutma işlemini gerçekleştirmemesi bulaşıklarda ıslaklığa bağlı su ve kireç lekelerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden bulaşıkları kurutmayan bulaşık makinesi için en hızlı şekilde profesyonel servis desteği alınmasına önem gösterilmesi gerekir.

Bulaşık makinesinin kurutma yapmaması sorunu, parlatıcının bitmiş olması veya parlatıcı ayarının uygun düzeyde olmaması, bulaşık makinesi programının bitmesinden hemen sonra kapağının açılması veya hatalı yıkama programı seçimi gibi kullanıcı hataları da söz konusu olabilir. Bu durumda gerekli olan koşulların oluşturulması ile kurutmama sorunlarının önlenebilmesi ve ortadan kaldırılabilmesi mümkündür. Ancak bulaşık makinesinin kurutma yapmaması sorunu termostat, program aygıtı gibi teknik parçalarda meydana gelen bir arızadan kaynaklı ise bireysel olarak yapılabilecek bir işlem seçeneği bulunmaz. Bu durumda güvenlik riski oluşturmamak, etkin bir çözüm sağlayabilmek ve tabii ki daha ciddi sorunlara neden olmamak adına mutlaka Göztepe Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunulmalıdır.

7 gün 24 saat kesintisiz olarak faaliyet gösteren çağrı merkezi aracılığı ile Küçükbakkalköy Arçelik Servisi tüketicilerin, bulaşık makinesi arıza bildirimlerini almaktadır. Bölgedeki tam donanımlı mobil servis araçları ile de arıza tespit ve arıza onarım müdahaleleri için en hızlı şekilde adrese ulaşmaktadır. Burada gerekli olan onarım müdahalelerini, teknik teçhizat açısından hazırlıklı olması ile en hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Böylelikle bulaşık makinesinin servis merkezine getirilmesine gerek olmadan bile kurutmama sorununa neden olan en komplike arızaların bile hızla onarımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Üstelik bu onarım müdahaleleri firma tarafından 1 yıllık garanti desteği ile kullanıcılara sunulmaktadır. Garanti hizmetleri ile tüketicilerin hem güvenilir hem de kaliteli servis hizmetlerinden yararlanabilmesi sağlanırken, kısa süre içerisinde tekrarlayan arızalara yol açabilecek yetersiz onarım müdahaleleri sebebi ile ek maliyetler gerçekleştirmek durumunda kalmaması sağlanabilmektedir.