Fatih Terim: “Kimsenin dediğini ciddiye almayın''

Kamuoyunda oluşan, “Galatasaray çok kolay gruba düştü” algısı üzerine tecrübeli çalıştırıcı, takımla toplantı yaptı. Son derece güçlü rakiplerle karşılaşacaklarının altını çizdi.


Fatih Terim: “Kimsenin dediğini ciddiye almayın''

Akşam Gazetesi'nin haberine göre Şampiyonlar Ligi’nde Lokomotiv Moskova, Porto ve Schalke 04’le eşleyen Sarı-Kırmızılı takım için, yorumları yapılırken devreye Fatih Terim girdi. Tecrübeli çalıştırıcı, “Kimsenin dediğini ciddiye almayın. Sahaya çıkmadan maçlar kazanılmıyor. Ayrıca 3 rakibimizin de son derece güçlü kadroları var. İşinizi ciddiye alın. Yoksa bunun bedelini çok ağır öderiz. İsteyen istediğini söylesin” yorumunda bulundu.

HEPSİ MİLLİ TAKIM OYUNCUSU

Fatih Terim, “Eğer bir takım Şampiyonlar Ligi’ne katılıyorsa küçük görme hakkınız olamaz. 3 rakibimizin kadrosu kendi ülkelerinin milli takımlarında oynayan isimlerden kurulu. Yani en üst seviyede futbolcular... Bunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Bazıları bilinçli, bazıları bilinçsiz olarak yorumlarını yapıyor. Siz bilinçli olarak bunu söyleyenleri biliyorsunuz. Konsantrasyonunuzu düşürmeye çalışıyorlar” dedi.

HER TAKIM BİZİM İÇİN CİDDİ

Öte yandan Galatasaray’ın twitter hesabı da Fatih Terim’in kurayla ilgili yorumunun videosunu paylaştı. İmparator, “Takımlar arasında tabii güç farkları var. Bizim gruba baktığımızda diğerlerine göre daha dengeli duruyor. Schalke ve Porto’yla yakın dönemde oynadık. L.Moskova da güçlü bir takım. Her şeyi zorlayıp, gruptan çıkıp daha da ilerlemek istiyoruz” yorumunu yaptı.