SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

SEO Nedir, Nasıl Yapılır? konusunda sizi kısaca aydınlatmamız gerekmektedir. SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu demektir.


SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

 

SEO Nedir, Nasıl Yapılır? konusunda sizi kısaca aydınlatmamız gerekmektedir. SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu demektir. Nedir bu SEO’yu bu kadar ünlü yapan şey? Birçok web sitesi yöneticisi kendi sitesini tanıtmak ve belli bir kazanç sağlamak istemektedir. Bunun için sitenin belli bir popülerliğe ulaşması gerekmektedir. Popülerliğin sonucunda ilgili anahtar kelime veya sektörde başarı elde etmek gayet kolaydır. Bizimle bu popülerliği hızlı ve koay bir şekilde yakalaya bilirsiniz.

SEO Nedir?

İşte SEO bu popülerliği arttırmanın yollarındandır. Google internet kullanıcılarına en faydalı olacak siteleri en başta sıraya koymaktadır. Yani diyor ki; Sen kullanıcılara iyi hizmet verirsen bende seni öne çıkarır ve kazanç sağlamana yardımcı olurum. Fakat Google’ın bunu size sağlaması için belli kriterlere ihtiyaç vardır. Özetle SEO nedir nasıl yapılır hakkında biraz araştırma yapmanız gerekmektedir. Kriterlerden söz etmişken bir web sitenin kriterlere uyum sağlaması çalışmalarınızın arama motorlarında hızlıca başarıya götüreceğini unutmayın.

 

 

SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nasıl Yapılır?, konusuna gelirsek bunu anlamak için bazı şeylere göz atmak lazım. İlk önce sitenizin ilgi çekici olması gerekmektedir. İlgi çekici içerikler daima ziyaretçi çekmektedir. Bunu çeşitli yerlerden araştırma yaparak sağlayabilirsiniz. Fakat sağladığınız bu içeriklerin özgün olması gerekmektedir. Yani içeriğiniz çalıntı olmaması lazım. Bazı tekniklerle içerik yazarları hileye başvurmaktadır. Fakat Google bunu çeşitli algoritmalar ile bertaraf etmektedir. Yani kandırmanız size bir fayda sağlamayacaktır. Yazdığınız birçok yazı şimdiye kadar çoğu kişi tarafından yazılmış olabilir. Fakat siz o yazıyı kendi cümlelerinizle özgün hale getirmeniz gerekmektedir.

SEO Lanse

SEO Lanse, SEO, konusunda başka bir şey de imla kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer imla kurallarına uymaz ve yazım yanlışınız çok olursa sitenizdeki ziyaretçiler sitenizden ayrılacaktır. Nasıl yapılır? Konusunda başka bir hususta yazılarınızın açık ve anlaşılır olmasına dikkat etmelisiniz. Çok uzun yazılar ziyaretçilerinizin sıkılıp ayrılmasına neden olacaktır. Ayrıca Google’da aranması muhtemel anahtar kelimeleri bularak bunları yazınızda bold olarak kullanmalısınız. Umarım nasıl yapılır konusunda azda olsa fikir sahibi olmuşsunuzdur.Türkiye’nin Dijital Pazarlama ve SEO AjansıKaynak: SEO