Türk Yatırımcılar "Condo Hotel" Konseptini Sevdi

Türk yatırımcıların çok fazla ilgisini çeken Ocean Conrad Resort’un açılışı geçen sene 14 Aralık’ta gerçekleşmişti.


Türk Yatırımcılar "Condo Hotel" Konseptini Sevdi

Türk yatırımcıların çok fazla ilgisini çeken Ocean Conrad Resort’un açılışı geçen sene 14 Aralık’ta gerçekleşmişti. Heafey Group tarafından yapılan bu proje pek çok yatırımcının ilgi odağı olmaya da devam ediyor. Yorumlara bakılırsa Türk yatırımcılar “Condo Hotel” konseptini sevdi.

Condo Hotel modeline yatırım yapmanın avantajları arasında yer alan Green Card sahibi olma, belki de konseptin en öne çıkan özelliği oluyor. Toplantıda da konseptin avantajları üzerinde durulurken Türk yatırımcıların Miami’ye artan yatırım ilgisi hakkında da konuşulduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Florida içerisinde mülk alma sürecinden ve hukuki işlemlerden de detaylı olarak bahsedildi.

Yatırım Sayesinde Green Card Alma Avantajı

Yatırım fırsatı olarak değerlendirebileceğiniz Condo Hotel konseptinin en önemli özelliği de az önce söylediğimiz gibi Green Card başvurusu yapabilmek adına onaylanan tek yatırım fırsatı olması. Eğer 500 bin dolar ödeyerek Heafey Gruba yatırım ortaklığı için başvuru yaparsanız 5 senenin sonunda 21 yaşın altında olan çocuklarınızla birlikte tüm aileniz Green Card’lı oluyor. Üstelik bu 5 senenin sonunda yatırdığınız bedeli de geri alabiliyor olmanız büyük bir avantaj olarak kalıyor.

Projenin diğer artısı da diğer Green Card teklifi sunan projelere kıyasla biten ve istihdam yaratmaya başlayan bir proje olması. Çünkü Green Card yatırımı yapan pek çok insan projenin tamamlanmaması yönünde korkulara sahip oluyor. Bu da yatırılan paranın geri alınamayacağı anlama geliyor. Ancak Condo Hotel yatırımı biten bir proje olduğundan aklınızda soru yaratmıyor.

Hem Tatil Hem de Yatırım Yapın

Konum olarak da son derece avantajlı bir noktada olan proje dünyanın önde gelen plajlarından biri olan Fort Lauderdale plajının karşısında bulunuyor. İki binadan oluşan ve çok şahane bir okyanus manzarasına sahip olan Ocean Conrad Resort 24 kattan oluşuyor. 6.kat ile 17.kat arası condo hotel olurken diğer katlar rezidans olarak kullanılıyor.

Türk yatırımcılar “Condo Hotel” konseptini sevdi ve isteyen yatırımcılar dairelerini Hilton Conrad’a kiralayarak % 8 brüt kira gelirine de sahip olabiliyor. Bunların dışında pek çok sosyal imkandan da yararlanabiliyorsunuz.

 

Kaynak: http://boncukotel.com/ , http://gzrhotels.com/