İpekyolu Belediyesi'nde Ziyaretler Devam Ediyor

İpekyolu Belediyesi, insan odaklı belediyecilik çalışmaları çerçevesinde başlattığı uygulamaya ivme kazandırarak devam ediyor.


İpekyolu Belediyesi'nde Ziyaretler Devam Ediyor

İPEKYOLU'NDA VEFA, MERHAMET VE SEVGİ ZİYARETLERİ BU HAFTADA ADRESLERE ULAŞTI

İpekyolu Belediyesi, insan odaklı belediyecilik çalışmaları çerçevesinde başlattığı uygulamaya ivme kazandırarak devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı İpek Masa ekiplerince yürütülen uygulama ile toplumun değişik kesimlerinden, yardıma ihtiyaç duyan birey ve aileler belirlenerek Sosyolog, sosyal incelemeci, hemşire ve halkla ilişkiler sorumlumuzdan oluşan uzman ekiple destek veriliyor. Şehit ve gazi aileleri, öksüz ve yetim bireyler, müşkül durumda olan aileler, yaşlı bireyler, yeni evlenen çiftler, yeni doğan bebekler, engelli bireyler gibi farklı sosyal grup ve profillerden oluşan kitleye yapılan ziyaretlerde, vatandaşlarla yüz yüze iletişim kurmak, ihtiyaç ve talepleri yerinde belirleyerek gerekli desteğin sağlanması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bu çerçevede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan alınan, müşkül durumlardaki aile ve bireylerin listesi ile gerekli bilgiler doğrultusunda bu hafta 38 yoksul aile, 5 yaşlı birey, 1 şehit ve gazi ailesi, 6 engelli birey ve 1 öksüz ve yetim bireyin olduğu toplam 51 haneye sevgi ve şefkat ziyaretleri yapıldı. Ziyaretlerde, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk'ün kişiye özel mesajı, çeşitli hediyeler ve gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.