Van'da Düzenlenen Fotoğraf Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “100. Yılında Dört Mevsim Van” konulu ödüllü fotoğraf yarışması sonuçlandı.


Van'da Düzenlenen Fotoğraf Yarışması Sonuçları Belli Oldu

100. YILINDA 4 MEVSİM VAN FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “100. Yılında Dört Mevsim Van” konulu ödüllü fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fotoğraf yarışması sona erdi. Türkiye’nin birçok ilinden yüzlerce fotoğrafçı yarışmaya katılım sağlarken bini aşkın fotoğrafta sisteme yüklendi. Yarışmanın tamamlanmasının ardından Türkiye’nin önemli fotoğraf sanatçılarının da aralarında bulunduğu jüri en iyi fotoğrafları seçti. Bir birinden güzel fotoğrafları özenle seçen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Muzaffer Aktuğ, Fotoğraf sanatçıları Ali İhsan Öztürk, Mürsel Yağcıoğlu, Hasan Uçar, Musa Talaşlı, Oktay Subaşı, Ahmet Fatih Sönmez, Mahmut Özdemir ve Fatih Sevinç’in oylaması ile dereceye giren fotoğraflar belirlendi.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmanın birinciliğini Hoşap Kalesi fotoğrafıyla Orhan Tanhan kazanırken, ikinciliği köyde yaşam fotoğrafıyla Emre Bulduk, üçüncülüğü ise koyun sürüsü fotoğrafıyla Murat Cacim kazandı. Van Büyükşehir Belediyesi özel ödüllerini ise Orhan Tanhan ve Mehmet Şah Deniz kazanırken drone özel ödülünün sahibi de Mehmet Reşit Öner oldu. Yine 50 fotoğraf ise sergilenmeye layık görüldü.

Yarışmaya bir birinden güzel fotoğrafların katıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, büyükşehir belediyesinin daima sanata ve sanatçıya önem veren bir kurum olduğunu söyledi.

Van’ın doğal güzellikleri ve tabiatıyla çok önemli bir merkez olduğunu kaydeden Tamer, “Bu yarışmaya Van’ı anlatan binlerce fotoğraf katıldı. Her bir fotoğraf bir birinden güzeldi. Jürimiz de fotoğrafları seçerken çok titiz ve özenli davrandı. Amacımız burada Van’ı tanıtmak Van’ın güzelliklerini tüm dünyaya gösterip fotoğraf sanatçılarını Van’a getirmektir. Ben yarışmaya katılan tüm fotoğrafçılara ve jürimize teşekkür ediyorum. Ayrıca ödül alan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmada dereceye giren tüm fotoğraflara büyükşehir belediyesinin www.van.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

Sergilenmeye layık görülen 50 fotoğrafı görmek için linki tıklayın…

van.bel.tr/foto