İPEKYOLU'NDA KARNE GÜNÜ BEŞİNCİ Z KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ'NDE YAPILDI

İpekyolu Belediyesi’nce Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde yaptırılan Z Kütüphane törenle hizmete açıldı.


İPEKYOLU'NDA KARNE GÜNÜ BEŞİNCİ Z KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ'NDE YAPILDI

İPEKYOLU’NDA KARNE GÜNÜ BEŞİNCİ Z KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ’NDE YAPILD

İpekyolu Belediyesi’nce Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde yaptırılan Z Kütüphane törenle hizmete açıldı.Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Cemil Öztürk, Belediyemizce ilçe genelinde 10 okulda yapılan Z kütüphanelerin beşincisinin Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde hizmete açıldığını belirterek 2018 yılında 20 z kütüphaneyi okullarımıza kazandırmayı hedefliyoruz.

Bugün yüz bine yakın öğrencinin karne dağıtımı yapılacak bizde bu vesile ile hem karne töreni hem de Z kütüphanenin açılışını birlikte yapalım dedik. Hepimiz biliyoruz ki zenginleştirilmiş kütüphaneler öğrencilerimizin, gençlerimizin büyük bir heyecanla ve zevkle gelip kitap okudukları, araştırma yaptıkları yerler haline geldi. Kütüphaneler Öğrencilerimiz tarafından çok beğenildi. Dolayısıyla biz burada da öğrencilerimize sorduğumuzda aynı olumlu tepkiyi alıyoruz. İpekyolu belediyesi olarak biz bunlara devam edeceğiz. Bu okul da öğrenci sayısı 1200.Sayısı epeyce fazla olan bir okul. Dolayısıyla da Z kütüphaneye çok ihtiyacı olan bir okul.Biz de burada gençlerimizin, öğrencilerimizin seveceği bir ortam oluşturduk. Güle güle kullanın değil okuya okuya kullanın dedi.

Kütüphanenin açılışının ardından, öğrencilere karnelerini de dağıtan Başkan V. Öztürk, başarılı öğrencileri tebrik ederek, sömestr tatilinde dinlenmelerinin ardından ikinci yarıyılda da başarılarını artırarak devam ettirmelerini istedi.

Başkan Vekilimiz Öztürk açılışın ardından öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek onlarla sohbet etti, talep ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı, değişik konularda fikir alışverişinde bulundu.

Hizmete açılan Z kütüphanede; 1 adet duvara monte OKU şeklindeki kitaplık,1500 adet kitap,  1 adet dünya konseptli kitaplık, 3 adet duvar tipi ağaç kitaplık, 2 adet duvar kitaplık, 2 adet duvar tipi radüslü kitaplık, 1 adet lotus orta kitaplık, 2 adet ağaç form orta kitaplık, 5 adet kare masa, 4 adet lotus çeyrek puf, 2 adet çeyrek daire kitaplıkla bitişik üçlü bilgisayar masası,1 adet çeyrek oval banko, 27 adet sandalye, 1 adet altılı duvar pano seti bulunuyor.