Gürpınar'da Ulaşım Sıkıntısı

Van'ın Gürpınar ilçesinde daha önce birçok kez dile getirilmesine rağmen ilçeye ulaşımı sağlayan otobüslere çözüm bulunamıyor.

Gürpınar'da Ulaşım Sıkıntısı
16 Nisan 2019 - 12:57
Reklam

Gürpınar'ın, il merkezine yakın olması nedeniyle birçok memur ve çalışanın ilçeye yada Van’a geliş gidiş yapmak zorunda kaldığı vatandaşlar, özellikle işe giriş ve çıkış saatlerinin denk geldiği sabah ve akşam seferi yapan otobüslerin çok dolduğunu ve hatta bazen yer bulamadıklarını söyledi.

Vatandaşlar, “Bu durumdan dolayı çalışan kesim Van'dan gelen 7:15 ile akşam 17:15 seferlerinde otobüsünde yer bulamıyor” dediler. 

Engelli vatandaşlardan Fatih Korkmaz, bu kadar kalabalığın sağlığı açısından olumsuzluklar doğuracağından endişeli. Yüzde 80 engelli raporu bulunan Korkmaz, "Oturmayı bırakın, otobüse binmek için bile birbirimizle yarışıyoruz. Otobüste yer bulsam dahi yarım saatlik yolu ayakta geçirmek zorunda kalıyorum. Bu yoğunluğa bir çözüm bulunmasını istiyorum" dedi. 

Sabah saatlerinde ilçeye giden ve akşam iş çıkışı ilçeden gelen otobüslerin çok kalabalık olduğunu ve çoğu zaman insanların binmek için yer bulamadığını belirten Atilla Beyde ise, "Eğer bu saatlerde büyük otobüsü yada iki adet normal otobüs gönderilirse sorun ortadan kalkar. Yaşlılarımız, engellilerimiz için önlem alınmasını, onların iyi şartlar altında yolculuk yapmasını yetkililerden talep ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Günde bir çok sefer düzenleyen otobüsler en yoğun saati sabah Gürpınar'a gelen 07:15 ve dönüş otobüsü olan 17:15'de oluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum