GÜNDOĞDU ASFALT HİZMETLERİ

Renkli Desenli Asfalt yapımı hızla başka türlü eski, sıkıcı, koyu ve gri görünebilecek alanları gençleştirmek için tercih edilen bir yöntem haline geliyor.

GÜNDOĞDU ASFALT HİZMETLERİ
20 Mart 2019 - 13:53

Renkli Desenli Asfalt yapımı hızla başka türlü eski, sıkıcı, koyu ve gri görünebilecek alanları gençleştirmek için tercih edilen bir yöntem haline geliyor.

Renkli asfalt, şehirlerde, otoyollarda ve banliyö sokaklarında görülür. Şimdi, asfalta renk eklendiğinde, parklar, yürüyüş bölgeleri ve bisiklet yolları için yaygın olarak kullanılan bir süreç haline geliyor.

Doku ve damgalı desenler eklemek de temyize eklenir. Renkli asfalt aynı zamanda güvenliği karışıma dahil etmenin harika bir yolu olabilir. Asfalt özel konut kullanımı ve ticari gelişmeler için etkili uygulamalara sahiptir. Renkli Asfalt fiyatları büyük değer katar ve damgalı beton, tuğla veya taş döşeme taşlarından çok daha düşük maliyetlidir.

Renkli Asfalt Nasıl Yapılır?

Asfalta birkaç farklı şekilde renk eklenebilir. Bunun bir yolu, asfalt bağlayıcı normal trafikten uzaklaştığında, doğal renk tonlarını göstermeye başlayan doğal renkli agregaları kullanmaktır. Katkı maddeleri asfalt bağlayıcıya da sokulabilir. Demir, cüruf ve geri dönüştürülmüş cam asfalt karışımına kırmızı, sarı, yeşil, kahverengi veya turuncu renk tonları verebilir.

Asfalta renk eklemenin bir başka yöntemi de, yüzeyin baskı asfalt veya dekoratif asfalt  gibi bir malzeme ile kaplanmasıdır. Bu ürünler boşluklara nüfuz edebilir ve asfalt kaplamaya yapışabilir. Bu yöntemle mevcut birçok renk var.

Renkli baskı asfalt uygulamaları olan projeler, yaya yolları, bisiklet yol yapımı, üniversite kampüsleri gibi birçok kullanım alanı mevcuttur.

Güvenlik, ulaşımın ön hatlarındadır ve renkli asfalt güvenliği ile kolayca elde edilir. Otobüs şeritlerini, yaya geçitlerini ve asfalt döşemeye entegre bisiklet yollarını ayırt etme yeteneği hiç bu kadar kolay olmamıştı. Renkli asfalt, herkese taşınması kolay ve güvenli bir ortam sağlar.

Renkli Asfalt yapan firmalar, ekonomik, güvenli, dayanıklı ve geri dönüştürülebilir olduğundan tercih edilirler. Bakım konusunda asfalt onarımı en hızlı ve en kolay olanıdır. Renkli asfalt, normal asfalt döşemeyi, aksi takdirde temel döşemeyi güçlendirmek için de uygulanabilir, pazarlanabilir bir malzemeye dahil etmenin yeni ve yenilikçi bir yoludur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum