Gülaçar İran’ın Ankara Büyükelçisi Farazmand İle Bir Araya...

Gülaçar İran'ın Ankara Büyükelçisi Farazmand İle Bir Araya Geldi

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, 'Yaptırımların gölgesinde Türkiye-İran İlişkileri' adlı panel öncesi İran'ın Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand ile bir araya geldi.

Editor: Van Haber
28 Şubat 2019 - 14:38 - Güncelleme: 28 Şubat 2019 - 15:15

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, 'Yaptırımların gölgesinde Türkiye-İran İlişkileri' adlı panel öncesi İran'ın Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand ile bir araya geldi.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede, Türkiye ve İran ilişkilerinde diyaloğun arttırılması ve sınır kapısında yaşanan sorunların gidirilmesi konuları ele alındı.

Gülaçar'ın resmi twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

''İRAM'ın 'Yaptırımların gölgesinde Türkiye-İran İlişkileri' adlı panel öncesi İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Muhammed Farazmand ile görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmede iki ülke arasındaki diyaloğun arttırılması, kapılarımızdaki sorunların giderilmesi konuları konuştuk.''

Konu ile ilgili İran'nın Ankara Büyükelçiliği Resmi Twitter Hesabından yapılan açıklamada ise;

''İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın #Mohammad_Farazmand elçilikte Sayın Osman Nuri GÜLAÇAR Türkiye İran Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanını kabul etti. Bu Görüşmede İkili ilişkiler ve parlamento ilişkiler ele alındı.''

Kaynak:Gündem Van

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atandı
Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atandı
Tuşba Kaymakamı Uçar dünya evine girdi
Tuşba Kaymakamı Uçar dünya evine girdi