Gülaçar'dan Mevsimlik İşçilere Müjde

AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri GÜLAÇAR, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan ve çalışma süresi bitmek üzere olan mevsimlik işçiler ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Gülaçar'dan Mevsimlik İşçilere Müjde
11 Eylül 2019 - 00:16
Reklam

GundemVan.com/ Haber Merkezi

AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri GÜLAÇAR, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan ve çalışma süresi bitmek üzere olan mevsimlik işçiler ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştirdi. Sosyal medya hesapları üzerinden mevsimlik işçilere müjdeyi veren Gülaçar, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan 101 işçinin çalışma vizesinin uzatıldığını belirtti.

Türkiye'de 20 bin ila 25 bin arası mevsimlik işçi bulunmakta. Mevsimlik işçiler kadrolu işçiler gibi süresiz çalışmamakla beraber 696 sayılı KHK'dan önce yalnızca 5 ay 29 gün çalışabilirken KHK sonrası bu süre 9 ay 29 güne kadar çıkarılabiliyor. Öncelikle işçinin çalıştığı kurumun talebi ardından ise Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın onayı gerekiyor.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde sözleşmelerinin bitmesine kısa bir süre kala işçilerden gelen yoğun talepler üzerine Hazine ve Maliye Bakanı ile görüşen Gülaçar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan 101 işçi kardeşimizin çalışma vize süresi uzatıldı. Bakanımız Sayın Berat Albayrak 'a teşekkür ediyoruz. İşçi kardeşlerimize hayırlı olsun. İşçilerimizin sabırlı bekleyişleri,Sayın Rektörümüz Hamdullah ŞEVLİ'ye samimi gayretleri içinde ayrıca teşekkür ederim." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum