Gülaçar’dan Anlamlı Seçim Mesajı Hala kararsızsan...

Gülaçar'dan Anlamlı Seçim Mesajı Hala kararsızsan...

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, yarın gerçekleştirilecek olan seçimler öncesi son mesajını yayımladı.

Editor: Van Haber
31 Mart 2019 - 01:25 - Güncelleme: 31 Mart 2019 - 01:29

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, yarın itibariyle yapılacak olan 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili çarpıcı bir mesaj paylaştı.

Seçime bir gün kala, özellikle kararsız seçmene hitaben bir mektup hazırlayan Gülaçar, "Hala Kararsızsan okur musun kardeşim?" başlığı ile yayınladığı mesajıyla seçmene mesaj yolladı. İşte o mesaj: "Hala Kararsızsan Okur Musun Kardeşim? Biz, bu toprakların öz evlatları uzun süreler üvey evlat muamelesi görmedik mi? Kimliğimizi, inancımızı, ideallerimizi paylaştık diye türlü sıkıntılara maruz kalmadık mı? Kendi topraklarımızda egemen olan kötü kopya elitlerden ikinci sınıf insan muamelesi görmedik mi?

Aç kalan, sömürülen, hamal olan, mahpus yatan, sürgün giden, katledilen biz olmadık mı? Acılarımız, yaşanmışlıklarımız uzar gider… Sonra bizi zorlukla sınayan Allah, bizi kolaylıkla, refahla, iktidarla sınadı. Bizden olan çok kişi katıldı bu imtihana. Bizden olan az kişi geçti belki bu imtihandan. Bizden bir yiğit çıktı meydana, halkı da inandı destek verdi, onunla yürüdü hep. Noksansız olan Rabbin kulunda elbet olur kusur. Ama yapma kardeşim, bir oyuna gelme. Ey Türk kardeşim, bu kadar kenetlenmişse düşman bir adama karşı yok mu bunun bir sebeb-i hikmeti? Ey Kürt kardeşim, bunca zaman sonra ilk defa sana samimiyetle gelen, yıllarca senin topraklarına hizmet eden, hep daha fazla hizmet olsun isteyen, senin iki cihan kardeşin değil mi? 

Seni onun yolundan etmek isteyen, iki cihanda da sana uzak değil mi? Gün oyuna gelme günü değil, öfke ile, dolduruş ile, küskünlük ile hareket etme günü değil. Gün oyunları boşa çıkarma günü, büyüklük ile, vefa ile, dostluk ve kardeşlik ile eşlik etme günüdür. Şimdi sıra sende? Uzaktan eleştirmekle olmaz, kenara köşeye çekilmek olmaz, kolaya kaçmak olmaz. Unutma kâinat boşluk kaldırmaz! Sen olmazsan başka biri olur. Sen karanlığın içindeki bir beyaz olabilecekken, başkası beyazı tek başına kirletecek karalıkta olur ve senin yerini alır.

Müsaade etme buna! Nasıl diyorsun peki, onca sıkıntı, onca engel varken önümde. Kolaya kaçma kardeşim. 1 ken bir şey değilsin belki, 10 ken sesini çıkarırsın, 100 ken ben de varım dersin, 1000 ken müsaade etmem dersin, 10 binler olduğunda ise artık yük senin omuzlarındadır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek