Gül Hastalığı

Özellikle en çok baş gösteren belirtilerinden biri olan kaşıntı ve döküntü ile ortaya çıkan ve kişiyi oldukça rahatsız eden hastalıklarından biri olan rosacea - gül hastalığı nedir sorusunun cevabına makalemizde değiniliyor.

Gül Hastalığı
31 Ocak 2019 - 21:35

 

 

            Özellikle en çok baş gösteren belirtilerinden biri olan kaşıntı ve döküntü ile ortaya çıkan ve kişiyi oldukça rahatsız eden hastalıklarından biri olan rosacea - gül hastalığı nedir sorusunun cevabına makalemizde değiniliyor.

 

            Süreci oldukça uzun süren ve iyileşme süreci de ağır geçen ve hastanın oldukça sabırlı olmasını gerektiren bir tedavi işlemi uygulanması gerekiyor. Hastanın cildinde çok şiddetli olarak kuruluklar ve kaşıntılar oluyor, kaşındığı takdirde kişinin vücudunda çeşitli yaralar oluşuyor. Ayrıca bu yaralar kalıcı izler bırakabiliyor.

 

 Gül Hastalığı Tedavisi

 

            Bu hastalığa yakalanan kişilerin öncelikle sık sık duş alması ve duş suyunu ne çok sıcak ne çok soğuk tutması gerekiyor. Aynı şekilde dar kıyafetlerden de uzak durulması gerekiyor. Kaşınan yerleri hastanın kaşımaması gerekiyor bu konuda çok dikkat edilmesi gerekiyor. Duş sonrasında vücudu nemlendirmek için ıslak iken krem kullanılabilir. Fakat hasta bu kaşıntılara dayanamaz da kaşınır ise vücudunda kalıcı olabilecek yaralar oluşabilir.

 

            Hastanın vücudunda ki yaraların tek tedavisi ise dolgu uygulamalar yolu ile gerçekleşiyor. Zarar gören deriye yapılan tıbbi işlemler ile yaralar tedavi edilebiliyor. Dolgu uygulama, deride veya deri altında oluşan yaralar veya derideki ince çizgilerde oluşan sorunları tedavi eden bir uygulama olarak biliniyor.

 

            Dolgu maddeleri derinin altına enjekte edilerek derinin daha dinç kalması sağlanıyor. Genelde genç kalmak için kullanılan bu yöntemi gül hastalığı yaralarında da kullanılıyor.

 

 Tedavi İçin Önerilen Yerler

 

            Bu hastalığa yakalanan hastaların vücutlarında oluşan yaraların tedavisinde kullanılan dolgu uygulamalar için önerilen dermatoloji uzmanı ataköy ilçesinde bulunuyor. Kalıcı olarak hastalığa yakalanan ve vücudunda kalıcı gül hastalığı yaraları oluşan hastaların tedavisi uzman eller tarafından yapılıyor ve hastanın hayatı böylelikle olumsuz yönde etkilenmiyor.

 

            Hasta bu yapılan olumlu tedaviler sayesinde sosyal hayatına devam edebildiği gibi normal bir şekilde dışarı çıkabiliyor ve iş hayatına da devam ediliyor. Dolgu uygulaması ile aynı zamanda hastanın uygulanan bölgesi daha parlak oluyor ve bu uygulama estetik yaptırmak isteyen kişiler içinde çok tercih edilen estetik uygulamalar arasında gelmesi ile biliniyor ve beğenilerek yaptırılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum