Google’ın Logosunda Hatalar mı Var?

Google'ın Logosunda Hatalar mı Var?

Bazı dikkatli kullanıcılar, 'ın bir süre önce yenilediği logosunda bazı hatalar olduğunu söylerken, şirket de bu iddialara sessiz kalmadı.

Editor: Van Haber
03 Kasım 2017 - 23:34

dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. O sebeple attığı her adım, küçük ya da büyük fark etmeksizin, insanlar trarafından dikkatle takip ediliyor. Bazı kullanıcılar, geçtiğimiz senelerde logosunu değiştiren 'ın yeni logo tasarlanırken özensiz davrandığını iddia ediyor. Bu kadar büyük bir şirketin, hayatımızın neredeyse her anında karşımıza çıkan logosunda bariz geometrik hatalar olması bilinçli bir tercih mi yoksa bir dikkatsizliğin sonucu mu? Önce iddialara sonra da 'ın cevabına bakalım.

1. KANIT

 

 


İlk fotoğrafta görünen orijinal logo, alttaki ise geometrik olarak düzeltilmiş olanı. Kırmızı kısımın biraz daha kısa olması gerekiyor.

2. KANIT

 

 


G harfinin kusursuz bir daire olmadığı yapılan çizimlerle gösterilmiş.

3. KANIT

 


G harfinin çizgisi ile geri kalan kısmın kalınlıkları birbirine uymuyor.

4. KANIT

 


Aynı dışı gibi içi tarafı da kusursuz bir çember oluşturmuyor.

5.KANIT

 

Kırmızı taraf harfin yatay çizgisine simetrik değil.

 

GOOGLE "BİLEREK YAPTIK" DİYOR

Şirket konuyla ilgili, " logosu her zaman basit, samimi ve cana yakın bir stile sahip. Geometrik formların matematik saflığı ile ders kitaplarındaki çocuksu basitliği birleştirerek bu nitelikleri korumak istedik. Son logomuz çeşitli büyüklük ve yüksekliklerle test edildi ve tüm yeni dijital bağlamlarda maksimum okunaklılık sağlandı. Bu logo, özel bir sans-şerif yazı biçiminde hazırlandı ve bu çok renklilik de eğlencenin devam etmesini sağladı. Logomuz, 'ın daima alışılmadık kalmaya çalıştığını hatırlatıyor." açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı