Göçmenlik Yasası Hak ve Sorumlulukları

Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere göçmenlik yasası ile benzerlik gösterir.

Göçmenlik Yasası Hak ve Sorumlulukları
23 Kasım 2019 - 13:53

Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere göçmenlik yasası ile benzerlik gösterir. Belli sorumluluk ve hakları içerisinde barındırır. Özellikle Türk yurttaşlarına da birçok olanaklar sağlar. Sağladığı olanaklar arasında en belirgin olanı, Büyük Britanya sınırları içerisinde iş kurabilme olanağı gelmektedir.
İşveren Olmanın Vatandaşlık Getirisi
İngiltere devleti sınırları içerisinde iş sahibi olmak da bazı avantajları kişiye kazandırmaktadır. Bir yandan iş sahibi olan yurttaşlar, öte yandan da İngiliz vatandaşı olabilme olanağına sahip olabiliyorlar. Anlaşmanın sağladığı olanaklar, Büyük Britanya sınırları içerisinde oturum hakkı kazanma iznine kadar götürüyor. Bir anlaşma metninden ziyade, iki ülkenin ekonomik yapısına katkı sunan bir içeriktedir.
Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına kazandırdığı olanaklara, bir yenisini daha ekliyor. ECAA vizesi, aynı zaman da İngiliz Vatandaşlığı hakkı kazanmayı da sağlamakla, farklı bir boyut kazandırıyor. Kazanımlarını da kendi ülke vatandaşlığından çıkmadan gerçekleştirme olanağı sunuyor. Ankara Anlaşması Vizesi, bir yandan İngiliz yurttaşı olan bir Türk, öbür yandan da Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olma ayrıcalığını da sunuyor.
ECAA Vizesinin Sağladığı Avantajlar
Yurt dışında yaşamını sürdürmeyi planlayan Türk insanına, bir fırsat kapısı sunan anlaşma, ECAA vizesidir. Kendi işinin patronu olarak, hem de yırt dışında çalışma imkânı veren bir yapıya sahiptir. Anlaşma, diğer Avrupa birliği ülkelerini kapsamamaktadır. Türk vatandaşlarına, Büyük Britanya sınırları içerisinde yaşam kurma fırsatı veren bir anlaşma vizesi şeklinde yorumlanmaktadır.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum