Fahrettin Koca: Yoğun bakım hasta sayımız ilk kez azaldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye ölçeğinde yoğun bakım toplam hasta sayımız ilk kez azaldı" açıklamasında bulundu.

Fahrettin Koca: Yoğun bakım hasta sayımız ilk kez azaldı
12 Nisan 2020 - 12:43
Reklam

Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavi tablosunda yeni bir gelişme olduğunu bildirdi. Bakan Koca açıklamasında, şunları kaydetti:

"Koronavirüs hastalarının tedavi tablosunda bugün yeni bir gelişme var. Türkiye ölçeğinde yoğun bakım toplam hasta sayımız ilk kez azaldı. 6 üniversitemizden bilim insanlarımız aynı kanıda: Bu izlenen tedaviyle tedbirlerin sonucudur. Tedbirlerle alacağımız sonuç nettir"

Bu arada Koca, İl Sağlık Müdürleri ile Bakan Yardımcıları ve Genel Müdürlerin de katıldığı bir telekonferans görüşmesi yaptı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İl Sağlık Müdürleri, Bakan Yardımcıları ve Genel Müdürlerin de katıldığı bir telekonferans görüşmesi yaptığını bildirdi.Bakan Koca paylaşımında, "Mevcut ve ortaya çıkabilecek ihtiyaçları ele aldık. Bilim Kurulumuzun, Üniversite Rektörlerimizin tedavideki tecrübe ve tavsiyelerini paylaştık" ifadelerini kullandı.

vaka 11 nisan

Türkiye genelinde dün 33 bin 170 test yapılırken, vaka sayısı 5 bin 138 olarak açıklandı. 95 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybederken 542 kişinin iyileştiği bilgisi paylaşıldı. Virüsten dolayı tedavi görenlerin iyleşme sayısı bir önceki gün 281 olarak açıklanmıştı.

Independent Türkçe, Ajanslar

YORUMLAR

  • 0 Yorum