Ev Hizmetlerinin Çalışma Vizesi

Süreli olarak davet edildikleri ülkeye gitmek içi İngiltere Çalışma Vizesi ihtiyacı olanlar, bu tür bir vize müracaatı yapmak zorundadır.

Ev Hizmetlerinin Çalışma Vizesi
23 Kasım 2019 - 14:52

Süreli olarak davet edildikleri ülkeye gitmek içi İngiltere Çalışma Vizesi ihtiyacı olanlar, bu tür bir vize müracaatı yapmak zorundadır. Bazı hayır işlerine kendini adamış hayır insanları, gönüllü faaliyetler kapsamında ve herhangi bir ücret beklentisi olmaksızın, İngiltere topraklarında iş yapmak ihtiyacına karşılık gelen bir vize türüdür.
Hayır İşçisi
Bu vize türünün iki belirleyici unsuru bulunmaktadır. İlki yapılacak işin gönüllülük esasıyla yapılan bir hayır işi olmasıdır. İkincisi ise bu işten bir maddi karşılık beklentisi bulunmamasıdır. Yapılan iş de herhangi bir destekleyici aktivitesi ve onun davetiyesi ile gerçekleşmiş olmalıdır. Hayır, işi vize türü için en belirgin kıstas, Tier 5 belgesidir. İngiltere’ye hayır işi için gitmenin yolu, sponsor hayır kurumunun bu belgeye sahip olması gerektiğidir.
İngiltere içerisinde, herhangi bir topluluk için dini bir etkinlik kapsamında yapılacak işler için de bu vize türü geçerlidir. Din konusunda süreli bir ayin, vaaz ya da dinin içerisinde yer alan ilahi bir emrin yerine getirilmesi gibi etkinliklerde çalışmak için alınması gereken vize türü, İngiltere Çalışma Vizesi türdür. Bu vize türünün başlığı olarak dini çalışan konmuştur.
Resmiyet Kazanan Din Çalışması
Süreli İngiltere çalışma vizesi kapsamına giren bir diğer başlık da, resmi nitelikteki din görevlilerinin ihtiyacı olan vizedir. TİER 5 geçici resmi din görevlisi çalışma vizesi, Büyük Britanya içerisinde yer alan, herhangi bir inanç gurubunun, dini aktivitelerini ve ritüellerini yürütmeleri maksadıyla, getirme ihtiyacı olan bir din adamına verilmesi gereken vize olarak tanımlanır.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum