Ev Dekorasyonunuz İçin En Uygun Aydınlatma Önerileri

Ev Dekorasyonunuz İçin En Uygun Aydınlatma Önerileri

Ev dekorasyonu günümüzde birçok kişinin ortak düşünce noktalarından birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Bu bağlamda mobilyaların doğru seçimi,

Editor: vadi
11 Eylül 2018 - 11:27 - Güncelleme: 11 Eylül 2018 - 11:52

 

Ev dekorasyonu günümüzde birçok kişinin ortak düşünce noktalarından birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Bu bağlamda mobilyaların doğru seçimi, ev içerisinde ki renk uyumları ve ambiyans gibi birçok faktöre ek olarak; doğru bir aydınlatma seçeneğinden yararlanmak ev dekorasyonunda önemli faktörlerden birisidir. Ev dekorasyonunuzda doğru aydınlatma kullanmamak, beğenerek aldığınız mobilyalarınızın sönük durmasına ve beklediğiniz dekoratif görüntüyü sağlamanıza engel olacaktır. Doğru aydınlatma teknikleri ve yöntemleri kullanarak ise, evinizi tahminlerinizin de üstünde dekoratif hale getirebilmeniz mümkün. Dilerseniz sağlıklı bir ev dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken aydınlatma çözümlerine kısaca göz atalım.

Oturma Odası Aydınlatma Tercihinizde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde geçirilen en büyük vakitler hepimizin bildiği gibi oturma odalarındadır. Günün yorgunluğunun atıldığı yerler olan oturma odalarında dekorasyonunuzu tamamlayacak aydınlatma sistemleri seçiminiz oldukça önemli olmaktadır. Oturma odası aydınlatmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi oda içi ayarlanabilir aydınlatma sistemlerinin tercihidir. Kullanılacak anahtar yardımı ile ışığın parlaklığını istenilen ölçülerde arttırıp azaltarak, hayal ettiğiniz dekoratif ev ortamını sağlayabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Aydınlatma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerde geçirilen vakitlerin büyük çoğunluğu yine oturma odalarında olduğu gibi salonlardır. Bu noktada, bol ışık veren tavan aydınlatmalarını tercih etmeniz, salon tasarımınızı tamamlayacak unsurlardan birisidir. Tavan aydınlatması tercihinizde son dönemde gerek enerji sarfiyatı, gerekse de uzun ömürlülük olarak gözler önüne gelen led aydınlatma ürünlerini tercih etmeniz de mümkün.

Salon ve oturma odasına ek olarak; evlerinizde banyo ve çocuk odası gibi alanlarda tercih edecek olduğunuz aydınlatma sistemlerinin önemi de oldukça büyüktür. Çocuk odası aydınlatmasında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken husus ise, çocukların gözlerini yormayacak, parlaklık derecesi yüksek olmayan aydınlatma sistemlerinin tercih edilmesidir. Banyo aydınlatmalarında ise, tavana yapışık ve güçlü bir aydınlatmanın tercih edilmesi önerilmektedir. Banyo aydınlatma konusunda uzmanların önerisi ise banyo aynasının üst kısmında led aydınlatma sistemlerinin tercih edilmesidir.

 

Ev dekorasyonunuzu tamamlayacak aydınlatma önerilerimizi bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. Aydınlatma konusunda yapacak olduğunuz küçük dokunuşlar ile ev dekorasyonunuzu bambaşka boyutlara taşımanız mümkün. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?