Erkek Epilasyon İşleminden Önce Neler Yapılmalı?

Erkek Epilasyon İşleminden Önce Neler Yapılmalı?
17 Nisan 2020 - 15:29

Vücudunda istenmeyen tüyleri yoğun olan erkekler epilasyon işlemleri ile birlikte bunlardan tamamen kurtulabilmektedir. Birçok erkek bu yollar sorunlarından kurtulurken çok daha rahat bir hayat sürmeye başlamaktadır. Erkek epilasyon işleminin başarıya ulaşabilmesi için her aşamasının doğru bir şekilde gerçekleşmesi gerekir.

Erkekler genel olarak epilasyon işlemlerine gitmeden önce vücutlarındaki istenmeyen tüyleri alıp almamakta kararsız kalırlar. İlk defa erkek epilasyon için kliniklere gidecek olan kişilerin hiçbir türlü istenmeyen tüylerini almaması gerekmektedir. Böylece kliniklerdeki yetkililer tarafından incelemeler yapılırken tüm epilasyon süreci vücuttaki tüy yapısına göre belirlenebilmektedir.

Epilasyona gidilmeden önce kesinlikle ağda ya da epilatör kullanılmaması gerekmektedir. Vücudundaki tüylerden kurtulmak adına bu işlemlerden bir tanesini yapan kişilerin epilasyon işlemine katılması için en az 3 hafta geçmesi gerekmektedir. İlk muayenelerden sonra yetkililerin önerilerine göre jiletle belirli bölgeler alınmaktadır.

Erkek Epilasyon İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Lazer epilasyonların başarılı olabilmesi için erkeklerin bazı etmenlere dikkat etmesi gerekmektedir. İlk olarak bu cihazların başarıya ulaşabilmesi için cilt ve tüylerin birbirlerinden olabildiğince farklı renkte olması gerekmektedir. Beyaz tenli olan ve tüyleri siyah çıkan kişiler erkek epilasyon için en uygun kişiler olmaktadır.
Cilt ve tüylerin birbirinden ayrılabilmesi için kesinlikle bronzlaşmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca içerisinde retinoik asit içeren ilaçların da tüketilmemesi önerilmektedir. Eğer düzenli olarak kullanılan bir ilaç varsa bunun klinikteki yetkili kişilere duyurulması çok önemlidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum