Erikli Ulaşım Seçenekleri Nelerdir, Nasıl Gidilir?

Erikli Ulaşım Seçenekleri Nelerdir, Nasıl Gidilir?
07 Temmuz 2020 - 17:17

Erikli Saroz Körfezinin üstünde, Edirne ili Keşan’a bağlı, yakın ve büyük şehirlerden kolaylıkla ulaşılabilen, doğa ile baş başa ve sakin bir tatil ortamı ile erikli her mevsim ziyaretçilerini ağırlayan şirin bir tatil beldesidir.
İstanbul’a yalnızca 2,5 saat uzaklıkta olan erikli kiralık yazlık aynı zamanda Trakya illerine ve Çanakkale’ye de oldukça yakın mesafede bulunmaktadır. Kendi özel aracınızla rahatlıkla bir kara yolculuğu yapabilirsiniz. İsterseniz Edirne Keşan’a ulaşıp otobüs seferleri ile de bölgeye hızlıca ulaşabilirsiniz. Yunanistan sınırına da yakın konumda bulunan belde Gökçeada ile karşılıklıdır. Özellikle akşam saatlerinde hoş bir manzara ile misafirlerinin beğenisini toplamaktadır.
Yemyeşil doğası ile gelenleri kuş sesleri eşliğinde karşılayan Erikli konaklama seçenekleri konusunda da çeşitliliğe sahiptir. Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz huzurlu günleriniz için pansiyon, apart otel, motel, bağ ve çiftlik evi, bungalow evler, kamp alanları tercih edebilirsiniz. Birlikte kalacağınız kişi sayısı, denize olan uzaklığı, tesisin imkânları, sezon fiyatları gibi kriterleri değerlendirerek kendinize en uygun konaklama alternatifini seçebilirsiniz.
Deniz kıyısında bulunan noktaları ile deniz ürünlerinden oluşan muhteşem menüleri yeme içme seçenekleriniz arasında kullanabilirsiniz. Her daim taze ürünler ve farklı lezzetler ile hizmet veren restaurantları, büfe ve lokantaları ile damak tadınıza uygun ürünler bulabilirsiniz. Konaklama için seçeceğiniz tesisin imkanları dahilinde de kendin pişir kendin ye yöntemi ile mutfağınızda gibi hareket edebilirsiniz.
Erikli yakın civarda bulunan köyleri, tertemiz plajları, su sporu yapabileceğiniz aktiviteleri, belirli zamanlarda düzenlenen festivalleri, el değmemiş bakir alanları ile tatil anlayışınıza yeni bir boyut kazandırmaktadır.
Özellikle yaz aylarında doluluk oranı yüksek olan tatil beldesi için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilir, tatil planlarınızı önceden yapabilirsiniz. Aynı zamanda kış ve ya bahar aylarında da konaklayabileceğiniz uygunlukta tesisleri bulunmaktadır. Akvaryum olarak adlandırılan denizi ve mavi bayraklı plajları ile harikulade anlar biriktirebileceğiniz tatilinizi aynı zamanda sakin, huzurlu ve tam bir motivasyon kaynağı olarak tamamlayabilirsiniz.
Erikli gerek ulaşım kolaylığı, gerek saklı cennet olarak nitelendirilebilecek doğal güzelliği ile her mevsim sizleri ağırlamak için beklemektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum