EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ

Zemin kaplama yöntemlerinden biri olarak son yıllarda ilgi çeken epoksi zemin kaplama sistemleri en çok tercih edilenlerden biridir.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ
04 Haziran 2020 - 21:35

Zemin kaplama yöntemlerinden biri olarak son yıllarda ilgi çeken epoksi zemin kaplama sistemleri en çok tercih edilenlerden biridir. Epoksi, sıvı formdan katılaşan, kürlenmek suretiyle sertleşen bir maddedir. Zeminlerin sert ve dayanıklı olması için bu yöntem epoksi maddesi ile gerçekleştiriliyor. Zemin kaplama ustalık gerektiren bir uygulamadır. O yüzden epoksi zemin kaplama yaptırmak istiyorsanız öncelikle bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.Geniş renk paleti, estetik duruşu nedeniyle ideal bir zemin kaplama malzemesi olarak kullanılması bunların yanında uzun ömürlü olması, izolasyon, kuvvetli yapıştırma kuvvetinin var olması gibi hususlarda son derece başarılı olması epoksi zemin kaplama yönteminin çok tercih edilenlerden biri haline getirmektedir.

Anti bakteriyel olmasından sebep son derece sağlıklı olduğu bilinmektedir. Kendi içinde bir hijyeni bulunmaktadır. Kolay kolay deformasyona uğramaz. Öyle ki yıllar geçtikçe sağlam ve direnci artan kimyasal bir maddedir.

Epoksi Zemin Çeşitleri
 
Farklı farklı kullanım alanlarına göre bir çok epoksi zemin çeşidi bulunmaktadır. Genellikle self leveling yani kendiliğinden yayılan epoksi zemin kaplama, mortar multilayer epoksi zemin kaplama, epoksi zemin kaplama, 3D epoksi zemin kaplama, şeffaf tekstürlü (portakal kabuğu desenli) epoksi zemin isimleri ile adlandırılmaktadır.Epoksi zemin sistemleri düz bir zemin oluşturma özelliğine sahiptir. Bu en çok tercih edilen bir zemin döşeme uygulamasıdır. Ağır kapasite gerektiren bölgelere multilayer epoksi sistemler uygulanır. Bu sistem, taşıyıcı alt katmanların birkaç kat daha fazla atılmasından oluşmaktadır. Mortar epoksi sistemlerde katmanın sayısından ziyade kalınlığı ön plana çıkmaktadır.

Epoksi zemin uygulamalarımızın başlıcaları şunlar:

- Dekoratif epoksi zemin kaplama
- Endüstriyel epoksi zemin kaplama
- Fabrika epoksi yol çizgisi
- Gıda fabrikası epoksi zemin kaplama
- Hastane epoksi zemin Kaplama
- Şeffaf epoksi zemin Kaplama
- Havuz epoksi zemin Kaplama
- Teras epoksi zemin Kaplama
- Su deposu epoksi zemin kaplama
- Portakal kabuğu epoksi kaplama
- Spor salonu epoksi zemin kaplama

Zemin kaplama uygulamalarında lider epoksi zemin Ankara firması olarak kaliteli hizmet ve uygun fiyat avantajlarımızdan sizlerde faydalanın.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum