En Popüler Davetiye Modelleri

En Popüler Davetiye Modelleri

En Popüler Davetiye Modelleri
14 Mart 2019 - 23:16

Davetiyeler, organizasyon ya da davet sahiplerinin, konuklarına bir nevi haber verme aracılarıdır. Bu nedenden ötürü davetiyelerin organizasyon ile alakalı modellerden oluşması gerekmektedir. Son yıllarda davetiye modellerinde sunulan seçeneklerin artması her organizasyona uygun modellerin elde edilmesini kolaylıkla sağlamaktadır. Bu alanda seneden seneye popüler olan modeller de değişim göstermektedir. Üstelik her sene davetiyeler arasına yeni modellerin eklendiği de bilinmektedir.

Davetlerinde şıklığı elden bırakmayan çiftlerin vazgeçemedikleri modeller genellikle uzun ve dikdörtgen şeklinde olanlardandır. Hem ana materyalleri hem de kendileri kalın olan şık davetiye modellerinde ekstra eklemeler yapılabilmektedir. Çiftler ekstra eklemeleri davetiye modeline göre yapabilmektedir. Modelin sade tutulduğu düşünülüyorsa kendinden hafif simleri olan zarflar tercih edilebilmektedir. Bu şekilde ortak kararlar neticesinde düğün davetiyeleri de nikâh davetiyeleri de zannedilenden daha kısa süre içerisinde seçilebilmektedir.

Davetiye Seçimleri Nasıl Yapılır?

Çiftlerin davetiye seçimlerinde belli bir rotada ilerlemeleri gerekmektedir. Geçmiş yıllarda düğün davetiyelerinin içlerinde kına gecesi hakkında da bilgiler bulunmaktaydı. Ancak günümüzde kına geceleri düğünlere göre daha az kişiden oluşan özel davetler şeklinde verilmektedir. Bu nedenden ötürü çiftler kına geceleri için düğün davetiyesinin yanına ek bir davetiye daha seçmelidir.

Kına davetiyeleri, kına gecesine damga vuran konseptler ile eş değer biçimde hazırlanmaktadır. Davetiye biçimleri küçük tutularak, düğün davetiyeleri ile aynı zarfa eklenecek hale getirilmektedir. Bu sayede kına gecesine davetli olan konuklar aynı zarf içinde iki davetiyeyi de görebilmektedir. Ayrıca bu sistem, çiftlerin masraf bakımından da kar elde etmelerini sağlamaktadır. Kına gecesi davetiyelerinde kına mekânı hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca davette sadece gelinin ismi yer almaktadır. Sayılan özelliklere ek olarak gece hakkında belirgin bir tema varsa, davetiyelerde belirtilmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum