En Güncel Yeni Malatyaspor Haberleri Burada!

Futbol, dünya üzerinde en fazla takip edilen sporlar arasındadır. Ülkemizde ve dünyada her yıl düzenlenen maçlar büyük ilgi ile takip edilmektedir.

En Güncel Yeni Malatyaspor Haberleri Burada!
09 Ocak 2020 - 13:47

Futbol, dünya üzerinde en fazla takip edilen sporlar arasındadır. Ülkemizde ve dünyada her yıl düzenlenen maçlar büyük ilgi ile takip edilmektedir. Ülkemiz futbol adına zengin takım çeşitliliğine sahiptir. Yeni Malatya spor haberleri, lig ve takımlarla ilgili yapılan haberler ülkemiz insanlarının futbola olan ilgilerini göstermektedir. Yeni Malatyaspor veya sponsorluk anlaşmasından kaynaklı olarak BTCTürk Yeni Malatya spor, diğer takımlara göre oldukça genç bir takımdır. Malatya merkezli kurulmuştur. Şuanda süper ligde mücadele eden takım yaptığı transferlerle gündeme gelmektedir. Birçok spor branşında faaliyet gösteren Yeni Malatyaspor’un renkleri sarı ve siyahtır.

Yeni Malatyaspor’unMücadelesi
Maçlarını Yeni Malatyaspor Stadyumu’nda gerçekleştiren takım 1986 yılında Malatya Belediyespor olarak kurulmuştur. Yeni Malatya spor sitesi, haber kanallarında ve gazetelerde yer almaya başladığında takım amatör kümedeydi. Çünkü takım amatör kümeden 2 sezon içinde 2.Lig’e çıkarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Başarısını öncelikle 1997- 1998 sezonunda 3. Lig’e çıkarak göstermişti. 1998- 1999 sezonunda 3. Lig şampiyonu oldu. Şampiyonlukla beraber 2. Lig’e çıktı. 1999- 2000 sezonunda başlayan talihsizliklerle beraber takım zor zamanlar yaşamıştır. Fakat yaptığı ataklar, aldığı doğru kararlar neticesinde kendini toparlamayı başarmıştır. Şimdilerde ise oldukça başarılı bir spor sergilemektedir.

Malatya Belediyespor’un Yeni Malatyaspor’a Değişimi
1999-2000 sezonuyla 2009- 2010 sezonuna kadar olan zaman diliminde takım olumsuzluklar yaşamıştır. Yeni Malatyaspor haberleri, 2009- 2010 sezonunda isim değişikliğini duyurdu. Play- off’larla 3. Lig’den 2. Lig’e çıkan Malatya Belediyespor adını değiştirdi. 2012 yılında yapılan kongre ile takımın renkleri sarı kırmızı olarak kabul edilmiştir. Malatya Spor Kulübü olarak değiştirilmek istense de UEFA kriterleri nedeniyleisim değişikliği onaylanmadı. Böylece takımın adı; Yeni Malatyaspor, renkleri de sarı siyah oldu. Üçüncü renk olarak kırmızı olduğu resmi sitede duyurulmuş oldu. Şuandaki Yeni Malatyaspor ile Malatya Spor aynı takım değildir. 

Siz de Yeni Malatyaspor’a dair güvenilir ve hızlı bir şekilde haber mi edinmek istiyorsunuz? Tam da doğru yerdesiniz. Sayfamızda Yeni Malatyaspor’un transferleri, maç sonuçları ve Malatyaspor’la ilgili tüm haberler bu sayfada!

Kaynak: http://www.malatyasporhaberleri.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum