Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?
06 Temmuz 2019 - 13:48

 

Elektronik sigara bağımlılığından kurtulmak için kullanılan bir tür elektronik cihazdır. Bu cihazın içerisinden duman yerine buhar çıkmaktadır. Elbette ki insan sağlığı için zararları vardır. Sigara bağımlılığından ve dudak tiryakiliğinden kurtulmak isteyenler tarafından kullanır. Bu elektronik cihaz pil gücü çalışmaktadır. Firma tarafından üretilip satılan bu cihaz on sekiz yaş altına satılmamaktadır. Özellikle sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayan orta yaş grubundaki kişiler tarafından tercih edilmektedir.

 

Elektronik Sigaranın Zararları Var mıdır?

Elektronik sigara gerçek sigara olmasa da elbette ki insan sağlığına zararları vardır. Cihazda kullanılan piller uzun süre kullanımdan sonra ısınarak patlama riski vardır. Elektronik sigara fazla kullanım sonucunda bağımlılık yapmaktadır. İnsan vücuduna giren her yabancı madde gibi elektronik sigaranın zararları vardır. Özellikle alerjisi olanlar için tehlikeli olabilir. Astım ve benzeri rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Elektronik Sigara Normal Sigaraya Göre Daha Mı Zararlıdır

 

Yapılan araştırmalara göre sigara ile birlikte kullanılan elektronik sigara zararları oldukça bir hayli fazladır. Elektronik sigaranın tek başına yaptığı zararların belirlenmesi için kişinin uzun süre kullanması gerekir. Dolayısıyla elektronik sigarayı gereğinden fazla kullanan kişiler de tiryakilik bir hayli artmaktadır. Firma tarafından üretilen elektronik sigara belli yasal standartlar dahilinde üretilmektedir. Sizde sigara bağımlılığından kurtulmak istiyorsanız her şey de olduğu gibi elektronik sigarayı ayarında kullanmak gerekir. Aksi takdirde bağımlılıktan kurtulmak mümkün olmayacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum