Ehliyet Sınavı Hazırlık

Ehliyet Sınavı Hazırlık

Editor: tufan
09 Nisan 2019 - 13:55 - Güncelleme: 09 Nisan 2019 - 14:19

 

 

 

Araba kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak ehliyet alması gerekir. Ehliyet almak için izlenmesi gereken bir takım yollar bulunmaktadır. Bu yollar arasında da en önemlisi ehliyet sınavı ve direksiyon sınavının geçilmesidir. Ehliyet almak isteyen kişilerin bu sınavlara daha kolay bir şekilde hazırlanabilmesi ve merak ettikleri bütün sorulara cevap bulabilmeleri için Ehliyetsınavsoruları.org adresini ziyaret etmeleri yeterlidir.

Merak Edilen Soruların Cevapları Burada

Kişiler ehliyet sınavı hakkında detaylı bilgiyi site üzerinden alabilir. Sitede önceki yıllarda çıkmış ehliyet sınavı soruları, ehliyet sınavı ders notları ve deneme sınavları gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler üzerinden ders çalışan kişiler ehliyet sınavından yüksek puan alabilirler. Sitede bunlara ek olarak 2019 yılında ehliyet ücretleri, trafik cezaları ve motorlu taşıtlar vergileri gibi konularda da bilgiler yer almaktadır.

Ehliyet almak isteyen kişiler ehliyet sınavı hazırlık aşamasında bu siteyi kullanarak sınavda başarılı olabilir. Üstelik siteden ehliyet sınavı sorularını indirmek son derece basit ve ücretsiz. Sitede kişilerin sınav sonrasında izlemeleri gereken yollar hakkında da detaylı bilgi verilmektedir.

Elektronik Ehliyet Sınavı

Geçmiş dönemlere ait ehliyet sınav soruları konular halinde ayrılarak sayfada düzenlenmiştir. İlk Yardım, Trafik ve Çevre, Araç Tekniği ve Trafik Adabı konularına dair çıkmış soruları ve çözümlerine ulaşmak mümkündür. Bunların yanında yine konu konu ayrılan, deneme sınavları ile adayların kendilerini denemeleri sağlanmaktadır. Uzman kadrosu ile hazırlanan denemeler ve açıklayıcı çözümleri ile ehliyet almak isteyen adaylar için oldukça uygun bir platformdur.

Elektronik Ehliyet Deneme Sınavı

Sitemizde sizler için daha önceki yıllarda çıkmış sınav sorularından seçmeler yaparak sınavlar oluşturdu. Elektronik ehliyet deneme sınavı, 50 soruluk çözebileceğiniz gibi, konu konu seçerek çözebilirsiniz. Kendinizi eksik gördüğünüz konularda örneğin ilk yardım, sadece ilk yardım denemelerini çözebilir, daha sonra 50 soruluk ehliyet denemeleri ile kendinizi test edebilirsiniz.

Ehliyet Sınav Soruları

MEB’in elektronik ehliyet sınav soruları paylaşımını durdurmasından sonra adaylar için en büyük sorun çıkmış ehliyet sınav sorularına ulaşamaması oldu. MEB tarafından yapılan önceki açıklamalarda 2018 yılında 5 adet ehliyet sınavı (merkezi) yapılacağı duyurulmasına rağmen, 3 adet ehliyet sınavı merkezi olarak gerçekleştirilmiş, kalan 2 ehliyet sınavının ise elektronik ortamda yapılmasına karar verilmiştir. Tüm ülkede hazırlanan elektronik ehliyet sınav merkezlerinde, adaylar artık merkezi sınav tarihlerini beklemeden e-sınav başvurusu yapabilir ve hemen sınava girebilir. Artık merkezi sınav olmayacak, her aday kendine verilen tarihte e-sınav ehliyet sınavına girecektir.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı