Eğitim’de Gelinen Son Nokta

Eğitim’de Gelinen Son Nokta

Eğitim haberleri kısa kısa.

Editor: Van Haber
06 Mart 2017 - 21:00

Küçükçekmece’de Çocuk Üniversitesi

Çocuk Üniversitesi’nin kurulmasında etkin rol oynayan Küçükçekmece Kaymakamlığı, Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi üstün zekalı ve yetenekli çocukları keşfetmek amacı gütmüştür.

Üniversite’de şuanda 200 çocuk eğitim almaktadır. Bu çocuklar 4. 5. 6. Ve 7. Sınıf öğrencileridir. Okul hem hafta sonları hem de hafta içi eğitimlerine devam ediyor.

Çocuk Üniversitesi Her Alanda Eğitim Veriyor!

Oyun kodlama, okuma, tarih, robot ve elektronik, keman, bağlama, gitar, tasarım, resim, satranç, ebru, karikatür, hat, spor, güzel sanatlar Çocuk Üniversitesi’nde verilen eğitimlerdendir.

Okullarda Sınav Dönemleri İçin Kelebek Sınav Sistemi!

Eğitimde son durum okullarda yapılan sınav zamanlarında öğrencilerin birbirlerinden kopye çekmelerini önlemek amacı ile kelebek sınav sistemine başvurulmuştur. Kelebek sınav sistemi ile öğrencilerin kopye çekmesi nerede ise imkansız hale getirilmiştir. Kelebek sınav sisteminde ki amaç öğrencilerin derslerine daha iyi çalışması ve sınavlardan hak edenin hakkı kadar not almasıdır.

4. Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başladı!

Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olan Fatih Projesi ile eğitime artı değer katılması amaçlanıyor. Fatih projesi öncülüğünde Türkiye’nin her noktasına internet taşınıyor. Öğrencilerin sistematik düşünebilmeleri için ve olaylar arasında sebep  sonuç ilişkileri kurabilmeleri için 4. Sınıftan itibaren öğrencilere kodlama dersleri verilecek. Böylece çocuklar içerik geliştirmeyi öğrenecekler. Zirvede Aref Ghafouri’nin gösterileri de beğenileri üzerinde toplamayı başardı. Aref’in gösterilerinde ışınlanma ve seyirci uçurma hareketleri izleyicileri kendine hayran bıraktı.

Mektuplardan Bir Gönül Projesi

Pınar Demiray’ın başlattığı ‘’ Mektuplardan Bir Gönül Projesi ‘’ 3 yıldan beri devamlılığını koruyor. Pınar öğretmen Silopili çocuklarla İstanbullu çocukları kaynaştırmayı amaçlamış ve amacına projeye verilen değer ile ulaşmıştır. Pınar öğretmen Şırnak’ta eğitim verdikten bir süre sonra İstanbul’a atanmış ve farklı kültürlerde yaşayan çocukları bir arada toplamayı onları birbirleri ile kaynaştırmayı ve neticede diyaloglarını geliştirip birbirlerinin yaşadıkları ortamları, kültürlerini, inançlarını vs. empati edebilmelerini amaç edinmiştir. Ayrıca Pınar öğretmen Şırnak’ta eğitim verdiği süze zarfı içerisinde bölgenin halkı ile de kurduğu diyalogların yanında gösterdiği başarılarla yılın öğretmeni seçilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da 5 kişi gözaltına alındı
Van'da 5 kişi gözaltına alındı