Edremit’te Yaz Kur’an Kursları Ödül Töreni

Edremit’te Yaz Kur’an Kursları Ödül Töreni

Van'ın Edremit ilçesinde açılan 'Yaz Kuran Kurslarını' tamamlayan öğrencilere bisiklet, Kuran'ı Kerim, milli forma ve futbol topu hediye edildi. 

Editor: Van Haber
07 Eylül 2018 - 23:23

Van'ın Edremit ilçesinde açılan 'Yaz Kuran Kurslarını' tamamlayan öğrencilere bisiklet, Kuran'ı Kerim, milli forma ve futbol topu hediye edildi. 

Edremit Belediyesi ve Edremit İlçe Müftülüğünün düzenlediği 'Yaz Kur'an Kursları Ödül Töreni', Kent Meydanında yapıldı. Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Edremit Müftüsü Murat Karayiğit, kurs hocaları, öğrenciler ve velilerin katıldığı tören, Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Karayiğit'in yapmasının ardından kürsüye gelen ve selamlama konuşma yapan Başkan Atıf Çiçekli, 'Yaz Kur'an Kursları'nın önemine değindi. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda bu kursları çok ciddi derecede önemsediklerini ifade eden Başkan Çiçekli, emeği geçen herkese teşekkür etti. bunun bir mücadele olduğunu anlatan Başkan Çiçekli, "Hz Adem'den, Habil ile Kabil'den başladığı üzere kıyamete kadar devam edecek buna iman etmişiz. Bu mücadelede hakkın yanında olmak için herkesin yapabileceği bir iş, bir görev var. Bu mücadelede en önemli görevlerden biri de kıymetli imamlarımıza ve kuran kursu öğreticilerimize düşüyor. Bu mücadelenin hakkıyla bir tamam gerçekleşmesi için el birliği ile gayret gösteriyoruz" dedi. 

-"Yavrularımız Kur'anın Anlamanı Öğrendiler"

'Yaz Kuran Kursları'na katılan bütün çocukları her birini bir spor branşına da kanalize ettiklerini ifade eden Başkan Çiçekli, "Geçen yıl ile birlikte iki yılda yaklaşık 10 bin çocuğumuz 'Yaz Kuran Kurslarına' katıldılar. Kur'an-ı Kerimi, duaları öğrendiler. En az bunun kadar kıymetli olan Kur'anın anlamını öğrendiler. Hz Allah'a ilticatta bulunduklarında söylemlerinin anlamlarını öğrendiler. Bunları biz çok kıymetli buluyoruz. Yine çocuklarımız burada denizle tanıştılar. Havuza gittiler, boks, voleybol, masa tenisi başta olmak üzere, ata bindiler tekne ile gezdiler ve sinemayla tanıştılar. Ben bundan büyük bir memnuniyet duyuyorum" ifadelerini kullandı. 

-"Bu Ödüller Bir Teşviktir"

Öğrencilerin ilçe müftülüğünün bünyesinde düzenlenen yarışlara da katıldığını ve tüm bu etkinliklerde dereceye girenlerin ödüllerini vereceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çiçekli, "Bu ödüller bir teşviktir. 1000'den fazla kardeşimiz 'Namaza Geliyorum Sevapları Topluyorum', 10 binden fazla kardeşimiz 'Yaz Kuran Kursları', '15 Temmuz Şehitleri ve Vatan Sevgisi' ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında toplam 310 kardeşimize hediyeler vereceğiz. Hediye alamayan kardeşlerimiz, yavrularımız da üzülmesinler. İnşallah Allah bize imkan verirse önümüzdeki yıl o yavrularımızın da bu ödüllerden faydalanması için elimizden gelen imkanı sunacağız. Ben yaz kuran kursları kapsamında çocuklarımızın Kur'an-ı Kerim ile tanışmalarında, öğrenmelerinde ve öğretmelerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Rabbim hepsinden razı olsun" dedi. 

Başkan Çiçekli yaptığı konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere hediyelerini vererek tebrik etti. 60 adet bisikletin verildiği etkinlikte tüm öğrencilere Kuran'ı Kerim, milli forma ve futbol topu hediye edildi. Program Kent Meydanında yer alan Edremit yazılı tabelanın önünde hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı