Edremit’te temiz çevre için atık yağlar toplanacak

Edremit’te temiz çevre için atık yağlar toplanacak

Van’ın Edremit Belediyesi temiz bir doğa için atık yağ toplama kampanyası başlatarak, konutlar başta olmak üzere işletme sahiplerini bilgilendirerek bidon dağıttı. 

Editor: Van Haber
06 Kasım 2017 - 14:22

Van’ın Edremit Belediyesi temiz bir doğa için atık yağ toplama kampanyası başlatarak, konutlar başta olmak üzere işletme sahiplerini bilgilendirerek bidon dağıttı. Yeşilin ve mavinin hakim olduğu Edremit’te, çevreyi her daim korumak ve gelecek nesillere temiz, kullanılabilir yaşam kaynakları bırakmak için Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatlarıyla atık yağları toplama kampanyası başlatıldı. Edremit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Deha Biodizel tarafından başlatılan kampanyada, işletmeler başta olmak üzere konutlarda ikamet eden vatandaşlar bilgilendiriliyor.

İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında yürütülen kampanya çerçevesinde atık bitkisel yağların toplatılması için vatandaşlara bidonlar verilirken, bilgilendirici broşürler de dağıtıldı. Atık bitkisel yağların lavaboya veya çöpe dökülerek çevreye zarar vermesinin önüne geçilmesi hedeflenirken, ekolojik dengenin korunmasına dair örnek çalışma ise ilçe sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erciş'te Festival
Erciş'te Festival
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu