Edremit’te 1400 Aday Korucu Olmak İçin Ter Döktü

Edremit’te 1400 Aday Korucu Olmak İçin Ter Döktü

Van'ın Edremit ilçesinde güvenlik korucusu kadrosu için başvuranlar, kondisyon ve dayanıklılık testinden geçirildi.

Editor: Van Haber
20 Eylül 2018 - 17:00

Edremit'te 1400 Aday Korucu Olmak İçin Ter Döktü

Van'ın Edremit ilçesinde güvenlik korucusu kadrosu için başvuranlar, kondisyon ve dayanıklılık testinden geçirildi.

Edremit Kaymakamlığı tarafından açılan 48 güvenlik korucusu kadrosu alımına, 1400 aday başvuru yaptı. Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda askeri personel gözetiminde başlayan mülakatlarda 3 bin metre koşan adaylar, daha sonra şınav ve mekik çekerek dayanıklılık testinden geçti. Adaylar, yapılan fiziki yeterlilik sınavında dereceye girmek için birbirileriyle kıyasıya mücadele ederken, stadı dolduran adayların heyecanları ise görülmeye değerdi. Spor mülakatını yerinde takip eden Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli'nin startını verdiği mülakatları kazananlar, ilçe merkezinde çeşitli noktalarda istihdam edilecek.

-"Başvurular Devletimize ve Milletimize Olan Güvenin Göstergesidir"

3 gün sürecek olan mülakatlarla ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Çiçekli, başvuru sayısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geçtiğimiz yıl 100 kişilik korucu alımına 400 civarında bir başvurunun yapıldığını ifade eden Kaymakam Çiçekli, bu yıl ki 48 kişilik koruculuk alımına ise 1400 korucu adayının başvurduğunu kaydetti. Bunun önemli bir gösterge olduğunu anlatan Başkan Çiçekli, "Buradaki vatandaşlarımızın, gençlerimizin, kardeşlerimizin devletine olan güvenini, devletine olan muhabbetini ve bu işe sadece iş boyutuyla değil, bir dava boyutuyla baktıklarının göstergesidir. Çok ciddi bir başvurular aldık. İşte bu sayı da bunun en net göstergesi. Başvurunun yüksekliği ile gurur duyuyorum. Devletine, milletine en bağlı, en gayretli en fedakar kardeşlerimizi seçip, bu ulvi ve kutsal koruculuk görevine alarak, hem buralardan evlerine ekmek götürmelerini hem de terörle mücadelede çok kıymetli olan koruculuk  kurumunun daha aktif daha kurumsal bir kimliğe kavuşmuş bir şekilde hizmet vermelerine vesile olacağız" dedi.

-" Korucularımıza Yeni Bir Kurumsal Kimlik Tanımladık"

Edremit Kaymakamlığı olarak 'koruculuk mevzuatının' değiştirilmesi sonucunda yeni bir değişim ve dönüşüme gittiklerini de hatırlatan Kaymakam Çiçekli, "Korucularımızı dış mahallimiz yani köyümüz olmamasından dolayı merkezde görevlendirdik. Yeni güvenlik koruculuğu konsepti dahilinde parklarımızda, okul önlerinde çocuklarımızın güvenliğinde, turizm formatında çalışan ilçemizin sahil bandında görevlendirdik. Plajlarımızda, binicilik merkezimizde, vatandaşlarımızın ve hanımlarımızın topluma entegrasyonu özellikle örgütün yanlış bilinçlendirme propagandalarına karşı önemli bir kıymet önemli bir görev üstlenen Aile Destek Merkezlerimizin güvenliğinin sağlanmasında görevlendirdik. Dolayısıyla korucularımızı, hem operasyona giden hem de şehrin merkezinde emniyet ve jandarma güçlerine yardımcı olan bir yardımcı kuvvet formunda değerlendirdik. Bu şekilde yeni bir kurumsal kimlik tanımladık. Bu yeni tanımladığımız kimlik dahilinde de bugün 1400 korucu adayımızın 200'ü bayan 1200'ü erkek olmak üzere bu kardeşlerimizin mülakatlarına başladık. Umut ediyorum hayırlı ve bereketli bir süreç neticesinde bu kardeşlerimizden en hak edenlerini ailemizin kurumuzun içerisinde alacağız. Ben şimdiden bütün katılımcı kardeşlerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı