Edremit doğalgaza kavuştu

Edremit doğalgaza kavuştu

 Van’ın Edremit ilçesinde yapımı tamamlanan doğalgaz hattının ardından ilk gaz akışı düzenlenen törenle verilmeye başlandı. 

Editor: Van Haber
28 Kasım 2017 - 16:16

Van’ın Edremit ilçesinde yapımı tamamlanan doğalgaz hattının ardından ilk gaz akışı düzenlenen törenle verilmeye başlandı. Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin yoğun girişimleri sonucu Edremit ilçesi de doğalgaza kavuştu. Edremit Belediyesi ile Aksa Van Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında başlayan çalışmalar sonunda ilçeye doğalgaz akışı verilmeye başlandı.

''BUGÜN DE İLÇEMİZE İLK GAZI VERİYORUZ''

Törene Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Aksa Van Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi Bölge Müdürü Salim Çekici ve belediye birim müdürleri ile çalışanlar katıldı. Doğalgazın verilmesi öncesi kısa bir konuşma yapan Çiçekli, son bir yıldır Aksa’nın çabaları, müşavir firmanın gayretleri ve Edremit Belediyesinin destekleri ile güzel bir faaliyet yürüttüklerini belirtti. Doğalgazın vatandaşlara ulaşması noktasında elbirliği ile çalışmaların yürütüldüğünü anlatan Çiçekli, “Bugün de ilk gazı ilçemize veriyoruz. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarıma, Aksa’ya, müşavir firmamıza ve belediye çalışanlarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

İLK GAZ AKIŞI BAŞLADI

Doğalgazın altyapı faaliyeti olduğunu ve bundan dolayı yerlerin kazıldığını da ifade eden Başkan Vekili Çiçekli, “Bu çalışmaların yürütülmesi sürecinde, vatandaşlarımızın bizlere göstermiş oldukları sabırlarından dolayı da teşekkürlerimi iletiyorum. Bugün itibari ile Eski Cami, Yeni Cami ile Yeni mahallelerimize ilk gaz akışını başlatıyoruz. İnşallah önümüzdeki yaza da Erdemken, Erenkent ve Esentepe mahallelerimiz doğalgaz gibi bir nimete kavuşacak. Ben tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Doğalgazın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmanın ardından Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Aksa Van Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi Bölge Müdürü Salim Çekici ve belediye birim müdürleri, ellerindeki meşalelerle ilk gaz akışını başlatmış oldular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı