Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?
21 Ekim 2019 - 10:26

İnsanların en stresli ve en mutlu oldukları dönemler vardır ve bunların başında da düğün hazırlıkları gelir. Her şey belli bir düzen içerisinde olmak zorundadır ve eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Ancak düğünlerde her ne kadar bir şeylerin dört dörtlük gitmesini hesap ediyor olsanız da bu mümkün olmayacaktır. Çünkü lükste nasıl bir sınır yoksa konu evlilik hazırlığı olduğunda da bir sınır yoktur. Evlilik hazırlıklarından bahsettiğimizde akla ilk gelen şeyinde düğün davetiyeleri olduğunu biliyoruz. Çiftler bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayacak olan insanları çağırırlarken belli bir konsept şeklinde düşünür ve ona göre hareket ederler. Bu makalemizde ise düğün davetiyesi seçimi nasıl olmalıdır bu konu hakkında detaylı bilgiler verelim istedik. Çünkü hayatınızın bundan sonraki bölümünü yakından ilgilendirecek ve adeta başlangıcı olacak bu özel günde her şeyinde size özel olması gerekiyor. Düğün davetiyesi seçerken öncelikli olarak konseptin nasıl olacağı ve insanlara bu davetiyelerin nasıl ulaştırılacağı kararlaştırılmalıdır. Bu tek başınıza alacağınız bir karar olmadığından dolayı seçimi eşlerin mutlaka kendilerinin birlikte yapmış olması gerekiyor. Düğün davetiyesinin sipariş işlemi düğünden belli bir süre öncesinde tamamlanmak zorundadır ve fiyatlarını da basılacak olan sayı etkileyecektir. Davetiyenin seçiminin yapılması ise ve baskıya giderek hazır hale getirilmesi yaklaşık olarak 1 haftalık bir süre almaktadır. Bunun içinde dağıtım ve düğün tarihini baz alarak basım gününün belirlenmesi gerekir.  Davetiyelerin basımının tamamlanmasından sonra ise isimlerin yazılması aşamasına geçilir. Her davetiye bir aileyi temsil ettiğinden dolayı herkese aynı özen ve güzellikle teslim edilmesi gerekiyor. Bunun içinde çiftler bu özel güne yakınlarını ve sevdiklerini çağırırken her şeyin şık olmasını tercih ederler. Düğün davetiye çeşitleri ise birbirinden farklı olabilir. Bunun içinde mutlaka genellikle seçilen modelin gösterişli olması tercih edilir. İsterseniz bir düğün davetiyesi için konsept nasıl olması gerekiyor bunu bir ele alalım.

Davetiye Konsepti Nasıl Olmalıdır?

Düğün davetiye modellerinde dikkat edilecek olan nokta konsept olmalıdır. Eskiden belli bir düzen doğrultusunda eçilen davetiyeler günümüzde belli bir konseptte hazırlanıyor. Davetiyenin rengi, modeli konsepte göre belirlenirken her şeyinde davetiye basım öncesinde belirlenmiş olması gerekli. Düğünün nerede yapılacağı planlandıktan sonra konsept belirlenecek bu nedenle de düğün bir kırda yapılacaksa ona göre kapalı bir salonda yapılacaksa ona göre konsept ayarlanması gereklidir. Konseptte bir diğer önemli hususta düğünün yapılacağı mevsimdir. Dolayısıyla bu seçim birbirini etkileyen ve birbirine bağlı olan bir tercih olacaktır. Mevsimi önemli kılan şey ise davetiyelerin renklerinin belirlenmesi oluyor. Mesela sonbahar da bir düğün tercih edilecekse o zaman turuncu ve kızıl tonlar seçilebilir. Ancak kışın beyaz renkler daha dikkat çekecektir. Yaz aylarına baktığımızda ise gözde renklerin kırmızı, yeşil ve mavi renkler olduğunu söyleyebiliriz. Davetiyelerde ise zarfın renginin birbirine zıt olması tercih edilir. Bunun nedeni ise birbirine zıt olan renklerin daha çok dikkat çekiyor olmasından kaynaklanır. Son olarak bahsedeceğimiz husus ise davetiyelerin dağıtılma zamanlarıdır.

Düğün Davetiyesinin Ne Zaman Dağıtılması Gerekir?

Düğün davetiyesiyle ilgili tercihler belirlenmiş ve her şey hazır iken davetiyenin dağıtılmasına ise 1 ay ya da 3 hafta kala başlanması gerekiyor. İnsanların belli bir program dahilinde sizin düğününüze geleceğini asla unutmamalısınız. Bunun içinde düğün davetiyesinin mutlaka davetlilere öncesinden

YORUMLAR

  • 0 Yorum