DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu genellikle yapısal durumlardan kaynaklı ya da yaş ilerlemesinden kaynaklı deformasyonlar ve görsellikte daha dolgun daha şekilli dudaklara sahip olmak için yapılmaktadır. Dudak estetik anlamda kadınların çok fazla ilgi gösterdiği bir alandır. Bunun için de dudak dolgusuyla ilgili uygulama yöntemleri fiyatları çok merak edilmektedir. Günümüzde etrafımızda çok sık karşılaştığımız

DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu genellikle yapısal durumlardan kaynaklı ya da yaş ilerlemesinden kaynaklı deformasyonlar ve görsellikte daha dolgun daha şekilli dudaklara sahip olmak için yapılmaktadır. Dudak estetik anlamda kadınların çok fazla ilgi gösterdiği bir alandır. Bunun için de dudak dolgusuyla ilgili uygulama yöntemleri fiyatları çok merak edilmektedir. Günümüzde etrafımızda çok sık karşılaştığımız

DUDAK DOLGUSU
24 Haziran 2019 - 18:22

 

Dudak dolgusu genellikle yapısal durumlardan kaynaklı ya da yaş ilerlemesinden kaynaklı deformasyonlar ve görsellikte daha dolgun daha şekilli dudaklara sahip olmak için yapılmaktadır. Dudak estetik anlamda kadınların çok fazla ilgi gösterdiği bir alandır. Bunun için de dudak dolgusuyla ilgili uygulama yöntemleri fiyatları çok merak edilmektedir. Günümüzde etrafımızda çok sık karşılaştığımız dudak dolgusu dolgun bir görüntü ve şekilli bir dudağa sahip olmak için uygulanan estetik bir işlemdir. Dudak dolgusu genelde kadınların dudak şekillerinden rahatsız olmasından kaynaklı tercih ettikleri bir uygulamadır. Dudak dolgusu, dudakların içine ve çevresine enjekte edilen dermal dolgulardır. Bu işlem mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Yüzümüzde en çok önem verdiğimiz dudak bölgesinde, asitin zamanla azalmasından kaynaklı ciltte çizgiye ve kırışıklıklara neden olup işlevini yerine getirememektedir. Bu durumdan kaynaklı dudak dolgusu yapılırken hyaluronik asit seviyesinin arttırılmasına yönelik işlemler yapılır. Bu sayede ciltteki kırışıklıklar giderilirken dudağı daha da dolgun hale getirip estetik bir güzellik sağlanmaktadır.

Dudak dolgusu çeşidine göre farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak yarım saatlik işlemlerde hasta taburcu edilir. Dudak dolgusu yapılırken iki ya da üç seans uygulanması daha sağlıklı olmaktadır.

Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Hususlar

. Dikkat edilecek durumların en başında dudak dolgusu yaptıracağınız merkezin ve doktorun işinde uzman ve güvenilir olması yer alır.

. Dudak hacminin tespitinin iyi yapılması.

. Sigara kullanan hastaların bir hafta öncesinden sigarayı bırakmaları gerekir.

. Alt dudakla üs dudaktaki uyum bozulmamalıdır.

. İşlem yapılmadan önce kanı sulandıracak ilaç ya da herhangi bir madde kullanılmamalıdır.

Dudak estetiği için herhangi bir estetik operasyon geçirmek istemiyorsanız, geçici çözümler olarak piyasadaki bazı kozmetik ürünlerini de kullanabilirsiniz. Güzel dudaklara sahip olmak her kadın için önemli bir unsurdur. Yüzdeki güzelliği tamamlayan dudaklar, daha genç bir görünüm için dolgun ve sınırları belirginleştirilmiş olmalıdır. Bazı insanlarda yer alan doğuştan alt ya da üs dudaklar da şekilsel dengesizlikler ya da çok ince dudaklar gösterişsiz olabiliyor. Bu tip bir durumda kadınlar daha dolgun dudaklara imrenmekte ve kendilerindeki özgüveni az dahi olsa zedeleyebilmektedirler. Bu tarz durumlarda hem dudaklar arasındaki eşitsizlik hem de daha güzel ve çekici bir görüntü için dudak dolgusu uygulanmaktadır. Dudak dolguları mutlaka bir uzmandan destek alınarak yapılmalıdır. Yüzün en hassas bölgesinden olan dudaklarda yanlış bir uygulama tamamen kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Dolgu yapılırken alt ve üst dudak uyumuna dikkat edilmeli ve aşırıya kaçmadan daha doğal bir görüntü sağlanmalıdır. Dudak dolgusu sonrası hemen normal aktivitelere dönülebilir. Kalıcılık noktası kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

 

Hyalüronik asit içeren dolgular laboratuar ortamında hazırlandığından dolayı herhangi bir risk taşımaz. Alerjik bir reaksiyona maruz kalma olasılığı çok düşüktür. Dudak dolgusu hassas bir deri yapısına sahip olduğundan anestezik etkili bir krem uygulamasıyla işlemin daha rahat geçmesi sağlanmalıdır. Bu işlem sonrasında gerekli hijyenik önlemler alınmasıyla beraber dudakların uyuşması sağlanır ve ince uçlu iğneler veya kapalı uçlu kalemler yardımıyla dolgu enjekte işlemi uygulanır. Dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum