Döner ekipmanları ve malzemeleri

Döner ekipmanları ve malzemeleri
21 Mart 2019 - 00:11
Reklam

Döner Ocakları

Ülkemizde Döner ocakların kullanımı o kadar geniştir ki her köşe başında okul kantinlerinde ve benzeri heryerde görebiliriz. Öğle arası döner ekmek  yemeyen yok gibidir. her köşe başında göreceğiniz dönercilerin kullandığı makinelerin üzerindeki döneri görüpte acıkmayan yok gibidir. Birde bu işi yapan ustalar işi biliyorlarsa bu lezzet için kuyrukta beklemek kaçınılmazdır.  şimdi yazımızın en can alıcı yerine geliyoruz.  Acaba bende bu işi yapabilirmiyim diye aklından geçen çok kişi olmuştur.  Dönerci Dükkanı açmaya kalksam bana maliyeti kazancı nedir diye sorular aklımıza gelecektir. karlılığın çok iyi olduğunu söylemek isterim.  Bu konuda ilk olarak işlek bir yer bularak döner ekipmanları ve malzemeleri kurulum paketi ile ilgili açıklamalar bence sizlere bir örnek teşkil edecektir.

 

Örnek Ekipmanlar

 • 150x70x85 cm Paslanmaz Tezgahı
 • 100x100x50 cm Döner Üstü Davlumbaz Filitresiz
 • 4 Radyan Döner Ocağı Doğalgazlı
 • 12 dilim tost makinası Elektrikli
 • 3+3 Lt Fritöz
 • Döner Bıçağı
 • 3 Masa
 • 9 Sandalye

7500TL bulan bu makineler  ile döneri hazır alacağınız firmalardan Seval ve Dönerbank önerebilirim. Bittikçe bu firmalardan döner alarak pişirip satabilirsiniz. Güler yüzünüzü müşterinize yansıtmayı sakın unutmayın.  Bu yazdıklarımla sektöre giriş yaparak kendinize iyi bir kazanç kapısı sağlayabilirsiniz.

Döner ocakları ekonomik modellerle başlayıp kalitesine göre bir fiyatlama olan ürünleri belli bir sıradan başlayarak  döner ocağı fiyatları da değişmekte olduğunu gözlemleme yapabilirsiniz.  Konunun bütünlüğünde olan Döner ocağı ile   devam edebiliriz. Standart anlamın dışına çıkarak dikkatimizi ilk olarak insanların kaliteli ve  uygun olan  döner ocağı fiyatları aradıklarını görebilirsiniz. Dönercilerin işini kolaylaştıran en önemli özellik olarak devamlı dönerek eşit miktarda pişmesi sağlayan döner ocağı motoru alttan  ve üsten olan modellerden birini seçerek isteyebilirsiniz. Döneri ya Döner Bıçağı ile uğraşak keseceksiniz yada elektrikli döner kesme makinesi alarak el yükünü azaltacaksınız bunu uğraş durumuna göre karar verebilirsiniz.  Kullanımda  ise Döner ocağı radyanı genelde gazlı olarak tercih edilmektedir. Birde  Döneri kendiniz yapacaksanızda Hazırlık aşamasında  Döner ocağı şişi etleri ustaca  yerleştirmek gerektiğini ustalarınızdan öğrenmeye çalışabilirsiniz. Bu meslekte döner ocağını küçük adımlarla hazırlamakla başlandığını görebilirsiniz. Zaman ile Bu işte ustalaştıkça   Döner ocağı temizliği son kullanıcı için ne kadar çok önemli olduğunu kavrayacaksınız. Döner makinenizi temiz ve tertipli tutarak kullanarak devamlı müşteri kazanmaya çalışabilirsiniz.  Bu konuda  Aradığınız diğer bilgileri aşağıda sıra ile eklenmiştir.  Döner ocağı hakkında verdiğimiz bilgiler sizleri bilinçlendirme adına yarar sağlayacak türdedir.

Döner ocağı ölçüleri

Döner ocağı 3 gözlü olanın ebatları 50x55x115 cm

Döner ocağı 4 gözlü olanın ebatları 50x55x125 cm

Döner ocağı 5 gözlü olanın ebatları 50x55x135 cm

Döner Ocağı Gerekli Aparatları:

 • Döner ocağı aynası,
 • Döner ocağı dedantörü,(lpg)
 • Döner ocağı gözü (radyan),
 • Döner ocağı şişi

Bu yazıda sizlere bilgilendirme amaç edilmiştir.  Döner ocakları konusunda en uygun fiyatlarda ürünleri www.donerocaklari.com sitesinden tedarik edebilirsiniz.

YORUMLAR

 • 0 Yorum