Doğal Olarak Daha Beyaz Dişlere Nasıl Sahip Olunabilir?

Ağız bölgesinde bulunan dişler, parlak ve dikkat çeken gülümseme için olmazsa olmaz öneme sahiptir. İletişim anında ve yaşamın her türlü sürecinde dişler doğrudan kendisini belli ederler. Bu nedenle de her birimiz dişlerin daha parlak ve temiz görünmesini istemekteyiz.

Doğal Olarak Daha Beyaz Dişlere Nasıl Sahip Olunabilir?
11 Nisan 2019 - 07:44

 

Ağız bölgesinde bulunan dişler, parlak ve dikkat çeken gülümseme için olmazsa olmaz öneme sahiptir. İletişim anında ve yaşamın her türlü sürecinde dişler doğrudan kendisini belli ederler. Bu nedenle de her birimiz dişlerin daha parlak ve temiz görünmesini istemekteyiz.

 

Dişlerin daha sağlıklı ve dikkat çekici bir yapıya sahip olabilmeleri için bazı teknik ve uygulamalar söz konusudur. Bu yöntemlerin belirli kısmı kimyasal yöntemler olsa da asıl başarılı sonuçlar doğal bazı yöntem ve teknikler ile mümkün olabilmektedir. Genel sağlık durumu hakkında önemli ip uçları veren dişler, enfeksiyon, bağışıklık sistemi zayıflığı ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle zayıf düşebilir.

Dişlerin sağlıklı olmaları estetik kaygıların yanı sıra, vücudun diğer hayati organ ve yapılarını da etkilemektedir. Nitekim sağlıksız dişler kalp hastalıklarından başlayarak diyabete kadar pek çok soruna neden olmaktadır. Bu nedenle diş bakımı estetik gereksinimlerden çok daha ötede, büyük bir öneme sahiptir.

Dişlerin günlük olarak en az iki kez temizlemesi gereklidir. Diş ipi ve diş fırçası yaygın olarak kullanılan temizlik aparatlarıdır. Ancak kimi zaman durum elverişsiz bir boyuta dönüşebilir. Tartarlar, sararma ve renk kayıpları nedeniyle, dişler istenilen formunu kaybedebilir. Bu durumda da doğal bazı yöntemler kullanılarak, diş görünümü ve sağlığının korunabilmesi mümkün görülmektedir.

Sağlıklı ve Beyaz Dişler için Öneriler

Doğal kaynaklar kullanılarak diş sağlığının korunabilmesi mümkündür. Buna göre olumlu etkisi tespit edilmiş uygulama ve yöntemler şu şekildedir.

·       Karbonat doğal bir temizleyicidir. Dişlerin fırçalanmasının ardından fırçaya ilave edilen bir miktar karbonat ile dişler fırçalanır. 1 haftalık düzenli uygulama sonrasında ara verilmesi önerilir. Sürekli kullanım diş minelerine zarar verebilecektir,

·       Hindistan cevizi yağı da ağız ve diş temizliği için önerilen yöntemler arasında yer alır. Yağ, ağızda 15 dakika süre ile yutmadan çalkalanır. Ardından da diş fırçalanarak işlem tamamlanır.  Diş temizliğine etkisinin yanı sıra vücudun genel temizliğine de katkı sunan bu yöntem düzenli bir şekilde uygulanabilir,

·       Malik asit isimli madde diş beyazlatılmasında kullanılmaktadır. Çilek de malik asit yoğun miktarda bulunur. C vitamini kaynağı olması sebebiyle de plaklarla mücadele de oldukça etkilidir. Bu nedenle düzenli çilek tüketimi diş sağlığı için oldukça faydalıdır. Ancak asit varlığının olumsuz etkisinin kırılabilmesi için çilek tüketimi sonrasında su ile ağız temizlenebilir.

·        Yemeğin ardından ağızın su yardımıyla temizlenmesi oldukça etkili çözümlere katkı sağlar. Bu nedenle yemeklerin ardından ağız su yardımıyla temizlenmelidir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Alternatif çözüm yolları sayesinde diş bakım ve temizliği sağlanabilmektedir. Günlük olarak evde bulunan fırsatlar sayesinde temiz ve sağlıklı dişlere kavuşabilmek mümkündür.  Bununla birlikte günlük olarak diş temizliği yatmadan önce ve sabah kahvaltısının ardından düzenli olarak yapılmalıdır.

Diş ipi ile, diş macunu ve fırçası ya da misvak kullanımı diş sağlığını önemli ölçüde korumaktadır. Kimi genetik faktörler haricinde düzenli temizlik diş sağlığı için yeterlidir.

 

Elektrikli diş fırçası mı satın almak istiyorsunuz ? Sarjli-dis-fircasi.com tıklayarak bir ürün karşılaştırmasıyla değerli bilgilere sahip olun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum