DNA Testi ve Genetik Testler

DNA Testi ve Genetik Testler

Bir kişinin DNA'sı geçmişi hakkında bilgi içerir ve bazen bazı hastalıklar için risk altında olup olmadığını ortaya çıkarabilir.

Editor: Ahmet Şahin
10 Temmuz 2018 - 16:35 - Güncelleme: 10 Temmuz 2018 - 23:21

Bir kişinin DNA'sı geçmişi hakkında bilgi içerir ve bazen bazı hastalıklar için risk altında olup olmadığını ortaya çıkarabilir. DNA testleri veya genetik testler, genetik bozuklukların teşhisi dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle, bir kişinin çocuklarına geçebilecek bir genetik mutasyon taşıyıcısı olup olmadığının belirlenmesi ve bir bireyin babalık testi ile çocuğu hakkındaki şüphelerini gidermesi veya akrabağ olup olmadığını incelemek için kullanılır. genetik hastalık riski.

 

dna testi ve genetik testler

 

Örneğin, BRCA1 ve BRCA2 genlerindeki mutasyonların meme ve yumurtalık kanseri riskini artırdığı bilinmektedir ve bu genlerin bir genetik testle analizi ve bu mutasyonlara sahip olup olmadığını ortaya çıkarabilir.

Genetik test ve Dna Testlerinin  sonuçlarının bir kişinin sağlığına etkileri olabilir ve genellikle  bu tür testler bireylerin testin sonuçlarını  anlamalarına yardımcı olmak için genetik danışmanlık ile birlikte sağlanır.

Evde yapılabilek birçok genetik test kiti vardır ( Dna testi kiti, Kardeşlik test kiti, Amcalık-Halalık test kiti... ) ancak bu testi yapan merkezlerin akrediteli ve calışılan gen bölge sayısı dikkte alınmalı ve öyle sipariş verilmelidir.

Ayrıca, Agen Biyoteknoloji testlerin esasen bir kişinin genetik kodunu bir yabancıya teslim ettiğinden, insanların bu kitleri sipariş ederken daha dikkatli olması gerekliliğini belirtiyor. Babalık testi konusunda aklınıza takılacak her türlü bilgiye http://babaliktestidna.com buradan ulaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Gülaçar’dan Van Uçak Seferleri ile ilgili açıklama
Milletvekili Gülaçar’dan Van Uçak Seferleri ile ilgili...
Türk ve İran heyetleri arasında alt güvenlik toplantısı
Türk ve İran heyetleri arasında alt güvenlik toplantısı