Diyarbakır İli Sınırlarında Devam Eden Projeler

Diyarbakır bir milyon yedi yüz elli bin kişilik nüfusuyla Türkiye Cumhuriyeti'nin en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biridir. Diğer yandan oldukça gelişmiş ve modern bir şehir yapılanmasına sahip olan Diyarbakır genel olarak bu şehir yapılanmasıyla dikkatleri üzerine Çeker.

Diyarbakır İli Sınırlarında Devam Eden Projeler
24 Temmuz 2020 - 16:50
Reklam

Diyarbakır bir milyon yedi yüz elli bin kişilik nüfusuyla Türkiye Cumhuriyeti'nin en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biridir. Diğer yandan oldukça gelişmiş ve modern bir şehir yapılanmasına sahip olan Diyarbakır genel olarak bu şehir yapılanmasıyla dikkatleri üzerine Çeker.

Diyarbakır'da Devam eden Projeler

Diyarbakır haber ve Diyarbakır haberleri olarak oldukça fazla bir konu başlığı toplamak mümkündür lakin bu konu başlığından en önemlisi olarak Diyarbakır ili sınırları içeresinde devam eden hizmetler gösterilebilir. Bu hizmetler genel manada Diyarbakır Belediyesi bünyesi altında devam etmekle birlikte devlet bakanlıkları aracığıyla da yapılan hizmet yatırımları bulunmaktadır.

TOKİ Hizmetleri

Genel olarak Diyarbakır ilinin ilçeleri başta olmak üzere binlerce TOKİ konutunun yapımı devam etmektedir diğer yandan yapılan bu TOKİ konutlarının oldukça gelişmiş ve modern bir ev projesine sahip olması genel durumda halk tarafından oldukça olumlu geri dönüşlerin alınmasına olanak sağlamaktadır.

Bu ev konutları genişlik ve fiyat bakımından çeşitlilik içermekle beraber oldukça kısa bir süre zarfından yapımının tamamlanarak hak sahiplerine tesliminin yapılacağına dair gerekli mecralar tarafından teyitler gelmektedir.
 
Diyarbakır İlinde Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi

Genel olarak son dakika Diyarbakır haber olarak nitelendirilebilecek sıcak haberlerden biride Diyarbakır ili sınırları içerisine bulunan yaklaşık 250 genç çiftçi projesi kapsamında kabul gören projenin olmasıdır. Bu projeler Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı çatısı altında kabul görmektedir.

Bu proje kapsamında birçok çiftçi projesinin kolay yolla desteklenmesi ve Diyarbakır sınırları içerisinde tarım ve hayvancılığın artırılması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda ileri zamanlarda daha fazla sayıda

Derslik Yapım Süreçleri

Genel manada devlet okullarının ve dersliklerinin kapasitesinin yanı sıra yaklaşık olarak 140 adet yeni derslik ve pansiyon yapımı Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından devam ettirilmektedir. Diğer yandan bu derslik ve pansiyonların Diyarbakır gibi dev bir şehrin gerekli ihtiyaçlarını karşılayacağına dair beklentiler oldukça yüksektir.

Diğer yandan bun derslik ve pansiyonların modern eğitimin yapılabileceği oldukça gelişmiş derslikler olması pullanmaktadır. Proje kapsamında çıkarılan derslik projeleri oldukça kullanışlı derslikler olması düşünülmektedir. Diğer yandan bu dersliklerini oldukça gerekli olan bölgelere yapılması bu bölgelerde çekilen derslik sıkıntısını ortadan kaldırmaktadır.

Sur İlçesi Altyapı Projeleri

Sur ilçesi sınırlarında bulunana altyapı sıkıntısını ortadan kaldırmak amacıyla oldukça kapsamlı bir proje başlatılmıştır. Bu proje Çere ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu yapılan proje kapsamında Sur ilçesinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu şebekeleri gibi önemli altyapı projelerinin yapımı devam etmektedir.

Bu kapsamlı proje sayesinde Sur ilçesinin zarar gören altyapı olanakları iyileştirilerek çok daha içilebilir içme suyu sağlanması hedeflenmektedir. Diğer yandan en önemli altyapı hizmetlerinden bir olan Kanalizasyon içinde mümkün olduğunca geniş bir ağ kurulması proje kapsamına alınmıştır.

Yağmur suyu şebekesi de geliştirilecek olan altyapı hizmetlerinden bir olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu şebeke sayesinde Sur halkına çok daha geliştirilmiş bir hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum