Diriliş Ertuğrul’da Heyecan Dorukta

Diriliş Ertuğrul'da Heyecan Dorukta

TRT 1‘in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'un 79. bölüm fragmanında Bamsı’nın bıçak darbesi yiyerek yere düşmesi sonrası bütün gözler yeni bölüme çevrildi.

Editor: Van Haber
07 Mart 2017 - 14:46

Öte yandan dizinin yayınlanan son bölümünde ağır yaralanan Aliyar Bey’in akıbeti merak konusu. Bütün bu soruların cevabı Diriliş Ertuğrul’un yarın akşam yayınlanacak 79. Bölümünde cevap bulması bekleniyor.

 TRT 1’nin fenomen haline gelen dizisi Diriliş Ertuğrul günlerdir Türkiye’nin gündemini belirliyor. Yayınlanan 78. Bölümünde Aliyar Bey, Ertuğrul'un kolları arasında kanlar içinde yerde kalmıştı. Gelecek bölüm fragmanında ise Aliyar Bey ile ilgili bir ayrıntı verilmemişti.

BAMSI BIÇAK DARBESİYLE YERE DÜŞÜYOR 

Öte yandan dizinin en sevilen karakterlerinden birisi olan Bamsı Beyrek, Helena'yı görmek için kaleye gitmişti. Ertuğrul Bey'in emri üzerine kaleye giden Bamsı, Vasilyus'un askerleri ile tartışmaya girmiş ve bu tartışma sonrası zindana atılmıştı. Zindan da meçhul-gladyatör kılıklı bir adamın saldırısına uğrayan Bamsı yaralanmıştı. Aliyar Bey ölecek mi? sorusunun cevabı merak edilirken bu kez Nurettin Sönmez'in dizideki geleceği merak konusu oldu. Yayınlanan fragmanda hapishaneden kurtulduğu anlaşılan Bamsı tekrar yakalanıyor. Müthiş bir kapışma sonucunda Bamsı bıçak darbesi yiyerek yere düşüyor. 

 

 

BAMSI HAYRANLARI ÖRGÜTLENİYOR 

Önceki hafta sosyal medya da en fazla konuşulan konu Bamsı ve Aliyar Bey’in ölüp ölmeyeceği konusu oldu. Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlara göre Bamsı’nın hayranları kahramanlarının ölmesi durumunda büyük protestolara hazırlanıyorlar. 

Öte yandan Bamsı ve Aliyar Bey’in ölüp ölmeyeceği kadar diziye yeni katılan ve Bamsı ile müthiş bir dövüşe giren karakter de sosyal medya da konuşulan konu oldu. Bütün bu soruların cevabı Diriliş Ertuğrul’un yarın yayınlanacak 79. Bölümünde cevap bulacak. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN KONUSU

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Oğluna Uyuşturucu Taşıtan Baba Tutuklandı
Van'da Oğluna Uyuşturucu Taşıtan Baba Tutuklandı
Van'da Kitapların Arasına Zulalanmış Eroin Bulundu
Van'da Kitapların Arasına Zulalanmış Eroin Bulundu