Deprem uzmanı Prof. Dr. Görür: Van yöresine dikkat diyordum

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür Van Çzalp'ta meydana gelen 5.4 şiddetli deprem sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Görür, "Van yöresine dikkat diyordum. Sanıyorum bu deprem sözünü ettiğimiz etkileşimin sonucu olmalı" dedi.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Görür: Van yöresine dikkat diyordum
26 Haziran 2020 - 00:57

Van Özalp’ta yaşanan 5.4 şiddetindeki depremin ardından Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. 

ERCİŞ FAYININ DOĞUYA DOOĞRU UZANTISI

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyadan yaptığı açıklamada,: “Arkadaşlar merhaba, kısa süre önce Van-Özalp çevresinde 5.4 büyüklüğünde deprem oldu. Bu deprem muhtemelen Erciş Fayının doğuya doğru uzantısı ve Hasan-Timur fay zonunun güneyinde meydana geldi." cümlelerine yer verdi.

SÖZÜNÜ ETTİĞİMİZ ETKİLEŞİMİN SONUCU OLMALI

Prof. Dr. Görür, açıklamasına şöyle devam etti, "Hatırlarsanız, bir müddet önce bu faylarla Başkale fayının kesim bölgesinde ve Türkiye-İran sınırında çok sayıda depremler oluyordu. Ben de o zaman stres transferini gözeterek teweetlerimde Van yöresine dikkat diyordum. Sanıyorum bu deprem sözünü ettiğimiz etkileşimin sonucu olmalı.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum