Dekoratif ve Sağlıklı Zeminler İçin; Epoksi

Dekoratif ve Sağlıklı Zeminler İçin; Epoksi

Hem tasarım özellikleri hem de iç yapısından kaynaklı epoksi zemin kaplamaların her yerde olduğu açıktır.

Editor: Ahmet Şahin
24 Nisan 2019 - 11:40 - Güncelleme: 26 Nisan 2019 - 23:27

Hem tasarım özellikleri hem de iç yapısından kaynaklı epoksi zemin kaplamaların her yerde olduğu açıktır. Nitekim estetik görünümlere sahip olmasından kaynaklı kafelerde, otellerde ya da çeşitli tesislerde karşımıza çıkıyor. İç yapısından dolayı hem sağlıklı hem de dayanıklı olduğu da bilinir. Sonuç olarak çeşitli fabrikaların, hastanelerin ya da depoların epoksi zemin kaplamalarına sahip oldukları açıktır.

 

Zemin Yenilemek İsteyenlere Epoksi Uygulamaları

 

Ankara epoksi zemin uygulamalarına yönelik titiz çalışmalara yer vermektedir. Öyle ki her türlü mekana ve zemine uygun olacak şekilde kaplamaların üretilmesi esas alınır. Sonuç olarak uzmanların teşhislerine göre uygun olan zemin kaplamalarına geçiş yapılır. Epoksi zemin Ankara kapsamında temel alınan özellikler ise;

 

-Estetik Görünümler; Tasarımlar için müşterilerin istekleri göz önünde bulundurulur. Renk ya da desen tercihlerine göre epoksi üzerinden kaplamaların üretimine geçilir. Mekanın boyutları da göz önünde bulundurulur ve kaplama hazırlanır. Akabinde zemin üzerine uygulanması ve kısa sürede yapışması söz konusudur.

 

-Sağlıklı Zeminler; Antibakteriyel özelliklerinden kaynaklı olarak da epoksinin ilgi gördüğü bilinir. Nitekim kısa sürede temizlenebilen yapısından kaynaklı dikkat çekiyor. Sık sık temizlik yapılan hastane gibi alanlarda karşınıza çıkacaktır. Toz tutmaması ve her yürlü kimyasala karşı dayanıklı olması da epoksinin tercih edilmesine etkilidir.

 

-Dayanıklı Zemin; Ağır yüke maruz kalan zeminler için de göz önünde bulundurulur. Çeşitli kimyasal reaksiyonlarından yana oluşum sürecine gidilir. Sonuç olarak ortaya çıkan epoksi zemin kaplama modellerinin çoğu depoya ve fabrikaya uygun olduğu açıktır. Dayanıklı olmasının dışında 25 yıla kadar kullanıma uygun olduğunu da söylemek gereklidir.

 

Epoksi Zemin Kaplama Fiyat Listesi

 

Epoksi Ankara merkezinden net fiyat aralıkları ile karşı karşıya gelmek zordur. Direk olarak uzmanların teşhisleri neticesinde fiyat almanız daha doğru olacaktır. Öyle ki kaplamanın yapılacağı alanın metre kare hesaplamalarına yer verilir. Bunun yanı sıra zeminin ne durumda olduğu da yine fiyatları etkiler. Sonuç olarak tüm bu teşhislerin arkasından uygun kaplama malzemeleri hazırlanacaktır. Kısa süre içerisinde uygulamalara yer verilir ve kullanım aşamasına geçilir.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gürpınar’da Kilitli Parke Taşı Çalışmaları Başladı
Gürpınar’da Kilitli Parke Taşı Çalışmaları Başladı
AK Parti Futbol Turnuvası final maçıyla sona erdi
AK Parti Futbol Turnuvası final maçıyla sona erdi