Damper Devrilmesine Teknolojik Çözüm - METADAMPER

Damper Devrilmesine Teknolojik Çözüm - METADAMPER

Editor: isa yılmaz
02 Temmuz 2018 - 22:53


Damperli araç sürücülerinin özellikle yük boşaltılırken çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Yük boşaltılırken eğer zemin düz değilse damperin yan yatma ve devrilme riski bulunuyor. Küçük bir eğimde bile damperin ağırlık merkezi kayar, damperdeki yük bir tarafa birikir ve damperin yan yatıp devrilmesine neden olur. Böyle bir kaza durumundan hem taşıma şirketi hem de inşaat şirketi zarar görür. Damperin çekilmesi ve oto tamirhanesine götürülmesi gerekir. Oldukça yüksek tamir masraflarının yanında aracın çalışamaması da maddi kayıplara neden olur. Damper devrilme riskini ortadan kaldırmak için çeşitli sistemler geliştirildi ama bu alanda geliştirilmiş en etkili cihaz Metadamper’dir. Metadamper ile damper devrilme olayları sona erecektir.

Metadiag firmamızın deneyimli ar-ge mühendisleri otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıtalar için birçok elektronik cihaz geliştirmiştir. Farklı modeller ve farklı markalar için geliştirilen arıza tespit cihazları, adblue iptal cihazları, araç takip sistemleri gibi cihazlar araç sorunlarının çözümünü kolaylaştırmakta ve tamir işlemlerine hız kazandırmaktadır. Ar-ge çalışmalarına devam eden mühendislerimiz son olarak damper devrilmesini önlemek için Metadamper cihazını geliştirmiştir. Damper devrilmesi en çok yük boşaltma sırasında meydana gelir. Zeminin eğimli olması veya çökmeler olması damperin yan yatmasına ve devrilmesine yol açar. Ama araçta Metadamper olduğunda ve araç eğimli zemine geldiğinde damper açılmaz. Belli bir noktaya kadar açılmış damper eğimli yere geldiğinde eğimi görür ve tekrar kapanır.

Metadamper sürücü bölümüne yerleştiriliyor ve zeminde eğim olduğunu ikaz ışıklarıyla sürücüye bildiriyor. Eğim sağda ise sağ uyarı ışığı, solda ise sol uyarı ışığı yanıyor. Sürücü aracı ileri geri hareket ettirerek düz zemine gelmeye çalışıyor. www.metadiag.com.tr adresinde Metadamper ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir ve Türkiye’nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Teknik personelimiz kurulum, montaj ve teknik destek hizmeti ve kullanım konusunda eğitim desteği vermektedir. Ürünümüz bir yıl garantilidir. Yüzde yüz yerli ürün olan Metadamper tüm testlerden başarılı sonuçlarla çıkmıştır. Metadamper zaman kaybı ve maddi kayıplar yaşamanıza engel olacak, işlerinizi aksatmadan yürütmenizi sağlayacaktır. Damper devrilmesi riski yaşamak istemiyorsanız hemen firmamızla iletişim kurabilir ve Metadamper talep edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı