Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı

Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezince (UKOME) ulaşıma kapatılan Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı. 

Editor: Van Haber
25 Mayıs 2019 - 15:34

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezince (UKOME) 6 Mayıs 2019 ile 3 Haziran 2019 tarihleri arasında Cumhuriyet Caddesi’nin Beşyol Kavşak ve Soydan Kavşak arasında kalan kısmının 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacağı kararı alındığı ve söz konusu kararla Cumhuriyet Caddesi’nin belirtilen saatlerde trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Açıklamada, “İlimizin en işlek caddelerinden olan ve merkezi bir konumda olan Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının cadde üzerinde meydana gelebilecek toplumsal olaylara müdahale edilmesini engelleyeceği, ambulans, itfaiye, AFAD, polis vb. ekiplerin caddeye girmesi gereken olumsuz hallerde (yangın, patlama, kavga vb.) caddenin trafiğe kapatılmasının bu araçların olumsuz durumlara müdahale etmesini imkansız hale getireceği değerlendirilmektedir. Caddenin trafiğe kapatılması sonrası seyyar satıcıların yol üzerinde tezgah açtığı, açtıkları tezgahlarda vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda satış yaptıkları görülmekte olup vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda yapılan ve ticari rekabet kurallarına aykırı yapılan satışlarla ilgili cadde üzerinde iş yeri bulunan ve cadde üzerinde günlük yaşamını devam ettiren vatandaşlar tarafından çok sayıda ihbar ve şikayet yapılmaktadır. Belirtilen hükümler doğrultusunda Van ilinde toplumsal huzurun ve barışın tesisi, suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve güveninin korunması, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Cumhuriyet Caddesi’nin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verilmiştir” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özalp çöp sorunundan kurtuluyor
Özalp çöp sorunundan kurtuluyor
Vanspor hazırlıklarına devam ediyor
Vanspor hazırlıklarına devam ediyor