Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Van’a Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van'a Müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Van 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Van'a geldi. 

Editor: Van Haber
11 Nisan 2018 - 00:50

CUMHURBAŞKANI'NDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ÖVGÜ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Van 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Van'a geldi. 

Van Ferit Melen Havaalanında Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan karayolu ile alana geldi. Alanda coşkulu ve kalabalık bir kitle ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki konuşmasının ardından Van Nur Tatar Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye katıldı. 

Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Van Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden söz ederek yeni projelerinde müjdesini verdi. 

Sulama projeleriyle 337 bin dekar araziye bereket kattıklarını anlatan Erdoğan, Van şehir merkezi ile Gürpınar, Edremit, Gevaş ilçelerinin içme suyu sıkıntılarının çözüldüğünü, şimdi de Erciş ilçe merkezi ile TOKİ konutlarına, Kocapınar ve Çelebibağı beldelerine kaliteli içme suyunun getirildiğini belirtti.

"VAN'DA BİN KİLOMETRE YOL YAPILDI"

Devletimiz tarafından görevden alınan Belediye Başkanlarının yerine getirilen Vali ve Kaymakamların çok maharetli ve projeci çok daha vizyonlu çıktıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan  "İnşallah Van'ı daha da kalkındıracağız. Biz, demokrasiye elbette saygılıyız ama devletin ve milletin imkanlarının terör örgütüne peşkeş çekilmesine de göz yumamayız. Bunun için sizlere hizmet etmek yerine bölücü terör örgütünün kulu, kölesi haline gelmiş olan Belediye Başkanlarını görevlerinden alıp, yerlerine Kaymakamlarımızı, Valilerimizi görevlendirdik. Gördüğüm kadarıyla görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız diğerlerinden çok daha maharetli, çok daha projeci, çok daha vizyoner Belediye Başkanları çıktı. Van Büyükşehir Belediyesi 2016 yılında 452 trilyonun 138 trilyonuyla yatırım yapmışken, Valimizin riyasetinde 642 trilyon lira bütçe ile 369 trilyon lira yatırım yaptı. Geçtiğimiz yıl yapılan asfalt toplamı bin kilometreyi bularak, önceki yılın iki katına çıktı."

"VAN'A ATIK SU TESİSİ"

Belediye tarafından caddeler ve sokakların yenilendiğini, okulların onarıldığını, gençleri üniversiteye ve hayata hazırlayacak eğitim çalışmalarının yürütüldüğünü ifade eden Erdoğan, "Şimde de belediyemiz, doğrudan Van Gölü'ne boşaltıldığı için ciddi bir çevre kirliliği sebebi olan atık suları arıtacak bir tesisi inşallah bu yıl şehrimize kazandırıyor." diye konuştu.

"YENİ STADYUM YAPACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştüğünü ve Van'a yakışan bir stadyumu da yapacaklarını belirterek, "Bugün Suriye'de okul sıralarında eğitim alması gereken çocukları ellerine silah tutuşturup, kurşunların önüne sürenler aynısını burada yapamamışlarsa bizim dikkatimiz ve dirayetimiz sayesindedir." ifadesini kullandı.

 "VAN'A GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ"

Erdoğan, katı atıkların da işlenerek enerjiye dönüştürülmesine imkan sağlayacak bir projenin de bu yıl hayata geçirileceğini dile getirerek, Van'a yakışır bir şehir meydanı kurmak için kamulaştırma dahil tüm hazırlıkların devam ettiğini, bu konuyla ilgili Bakanlar Kurulu kararının geçen ay alındığını, kamuya ait binaların yıkımına başlandığını kaydetti.

Proje tamamlandığında Van'ın şanına yakışır bir meydana kavuşacağına işaret eden Erdoğan, çevre yolu, şehir stadyumu, hafif raylı sistem gibi konuları da 2019'da seçilecek yeni belediye başkanının projelendirip, süratle hayata geçireceğini söyledi.

Partisinin kongresine katılmak üzere Van'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a havaalanında Vali Murat Zorluoğlu tarafından çini tabak hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı