Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan Gevaş’ta

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan Gevaş’ta

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Van’ın Gevaş ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Editor: Van Haber
10 Mart 2017 - 02:02

Belediye Başkanı Sinan Hakan’ı makamında ziyaret eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, ardından toplantı salonuna geçerek STK temsilcileri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Burada konuşan Belediye Başkanı Sinan Hakan, “Gevaş’ın en güzel tarafı, tüm sıkıntıya rağmen ilçe halkının güler yüzlü olmasıdır. Ben 3 yıldır buradayım, tüm zor dönemlerimde bile bir araya geldik ve birlikte yaşadık. Belediyeciliğin tüm sorunlarına rağmen bu insanlarla görev yürütmek bana büyük keyif verdi. Geçen yıl güzel işler yaptık ve bu yıl da güzel hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan da, “İki dönem sizlerle bir araya geldik. O günden beri de gelip gidiyoruz, hizmet etmeye çalışıyoruz. Şimdi ise o görevi başka arkadaşımıza devrettik. Şimdi ise Cumhurbaşkanımızın danışmanlığı görevini yürütüyorum. Cumhurbaşkanımızın çalışma azmini görünce anladım ki biz hiç çalışmamışız. Bize 100 yıllık bir sistem verdiler ve ‘siz bununla çalışın’ dediler. Ama yıllardır anladık ki bu sistem çalışmıyor. Normalde 18 ya da 19 hükümet olması gerekirken, biz 69 hükümet kurmuşuz ve dünyada böyle bir örnek yok. Bu yüzden bu sistemin değişmesi lazım" şeklinde konuştu.


Daha sonra STK temsilcileri ve muhtarlar, Orhan’a yeni anayasa ve ilçede yaşadıkları sorunları anlattılar. Sorunları tek tek not alan Orhan, gerekli yerlerle görüşeceğini söyledi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi